Командувач армії Естонії вважає, що РФ не відмовиться від цілей щодо України, навіть програвши

Понеділок, 27 лютого 2023, 12:45

Командувач збройних сил Естонії, генерал Мартін Херем вважає, що Росія не стане набагато слабшою і не відмовиться від своїх стратегічних цілей щодо України навіть після поразки у нинішньому етапі війни.

Про це повідомляє ERR, пише "Європейська правда".

На думку генерала, Росія не стане набагато слабшою військовою потугою і явно не відмовиться від своїх стратегічних цілей щодо України.

Очільник армії Норвегії не вірить у перемогу України військовим шляхом

За його словами, важко визначити, скільки боєприпасів та зброї у Росії досі залишається, але показовим є те, що у війні застосовуються зовсім нові ракети. 

"Тож, з одного боку, запаси точно зменшилися, але є певні виробничі спроможності. А якщо говорити про протиповітряні і протикорабельні ракети, які з 1980-х виробляли тисячами - то Росії цілом зручно зараз масово утилізовувати їх у війні проти України. Вони не точні, не особливо далекобійні, але роблять, м’яко кажучи, величезну шкоду. Думаю, зараз Росія може виробляти більше таких "тупих" боєприпасів, ніж Захід. Але, у той же час, у неї обмежені можливості виробляти високотехнологічну зброю - вони є, але не такі, як у Заходу, і в цьому різниця", - зауважує Херем. 

Він також закликав не оцінювати ситуацію на полі бою для Росії так, як західні армії оцінювали би її для себе - якщо для них масштаби втрат як у РФ давно стали би неприйнятними і змусили би прагнути перемир’я, то для Кремля немає проблем у тому, щоб втрачати по 600-800 людей щодня і продовжувати намагатись наступати. 

На думку Херема, зараз час працює на Росію, яка сподівається, що союзники готові вкладатися у підтримку України лише до певної "межі комфорту" для свого добробуту. 

"Звісно, Захід вже суттєво адаптувався і я хотів би сподіватися, що у нас ресурс більший. Питання навіть не так у ресурсах, як у тому, скільки кожен з нас готовий втратити. Ресурс Європи набагато більший, у цьому немає сумнівів - але питання у тому, скільки ми готові вкинути у воєнну машину", - зазначив генерал.

Мартін Херем припускає, що нинішня війна може закінчитися у наступному році, але поки важко спрогнозувати, як саме це відбудеться і з якими результатами. 

Втім, якщо Росія зазнає явної поразки і забереться з України, то, будучи такою як вона є зараз, шукатиме можливості для реваншу, хоч і не обов’язково в Україні.  

"Це може статися де-завгодно, навіть у країні НАТО, якщо складеться зручна ситуація", - вважає Херем.

Втім, на його думку, головний висновок з минулого року - що Росія не є непереможною і згуртована країна може чинити їй спротив. 

Нагадаємо, у парламенті Молдови вважають, що у Росії незначні шанси на успішний збройний переворот у Молдові, доки вона продовжує зазнавати невдач у війні з Україною.

Читайте також: Світ без участі Росії: про який повоєнний порядок домовляються у Мюнхені

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: