Кулеба про країни, які не підтримали Україну у війні: кожен вибір зафіксований

П'ятниця, 17 березня 2023, 12:06

Країни, які "погано поводилися з Україною", будуть притягнуті до відповідальності після закінчення війни.

Про це в інтерв'ю BBC заявив глава МЗС Дмитро Кулеба, повідомляє "Європейська правда".

Міністр дав зрозуміти, що країни, які не підтримали Україну зараз - ті, які, за його словами, "неправильно поводилися під час цієї війни і погано ставилися до України", заплатять за це ціну у майбутньому.

Хоча Україна отримала військову та економічну підтримку від західних держав після вторгнення Росії, багато країн Африки, Азії та Південної Америки залишилися осторонь. Деякі з них історично симпатизують Росії, інші стурбовані економічними витратами на війну, а треті вважають, що Захід нібито невиправдано затягує бойові дії.

Україна може бути повністю залежною від західної допомоги та військової підтримки в середньостроковій і довгостроковій перспективі, і тому її дипломатичне несхвалення може не турбувати деякі країни. Але в мирний час величезний експорт зерна дає Україні значні економічні важелі впливу, особливо в країнах, що розвиваються.

"Якщо хтось у світі думає, що те, як та чи інша країна поводилася – або ставилася до України у найтемніший момент її історії – не буде враховано у розбудові майбутніх відносин, то ці люди просто не знають, як працює дипломатія", - сказав він.

"Війна - це час, коли потрібно робити вибір. І кожен вибір був зафіксований", - підкреслив Кулеба.

Як повідомлялося, Дмитро Кулеба наполягає на необхідності виключити Росію з Ради безпеки Організації об’єднаних націй.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: