У Словаччині в шкільних їдальнях заборонили продавати солодкі напої та смажену їжу

П'ятниця, 17 березня 2023, 16:07

У Словаччині шкільні кафетерії більше не зможуть продавати енергетичні та солодкі напої, а також смажену їжу, тоді як солодощі, чипси та інші подібні продукти можуть становити не більше половини асортименту.

Відповідне рішення ухвалило словацьке Управління громадського здоров'я, пише "Європейська правда" з посиланням на Euractiv.

У словацьких школах під заборону потраплять солодкі напої з вмістом цукру понад п'ять грамів на 100 мілілітрів, а також енергетичні напої та продукти швидкого харчування.

"Асортимент у шкільних їдальнях зміниться. Там буде більше здорової їжі та напоїв. Шкідливі або зникнуть з прилавків, або пропозиція буде скоригована. Це робиться для того, щоб популяризувати серед дітей вибір здорової їжі та напоїв і заохотити їх до здорового харчування", - зазначили в управлінні.

Метою є зменшення споживання солі та цукру в Словаччині, особливо з огляду на те, що ожиріння вже зачіпає дітей. Згідно з даними Міністерства охорони здоров'я від 2022 року, надлишкову вагу мають понад 12 000 дітей.

Відповідно до змін, вибір продуктів харчування буде складатися переважно зі свіжих фруктів і овочів, фруктових і овочевих соків, продуктів з цільного зерна і круп, молока і молочних продуктів зі зниженим вмістом цукру, напоїв і натуральних соків без консервантів.

Нагадаємо, у Британії останніми роками неодноразово з'являлися ініціативи для боротьби з ожирінням, як обмеження для реклами шкідливої їжі та акційних пропозицій на зразок "3 за ціною 2" у магазинах. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: