У Німеччині повністю скасували заборону донорства крові для гомосексуалів

П'ятниця, 17 березня 2023, 18:36

Німецький парламент – Бундестаг – у четвер скасував усі наявні обмеження на донорство крові для гомосексуальних чоловіків, що було обіцянкою нинішньої урядової коаліції.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на ZDF.

У новій реакції закону про донорство, затвердженій парламентарями, вказано, що "сексуальна орієнтація не може братися до уваги під час оцінки ризику, що призводить до заборони донорства крові".

"Це дискримінація і це непотрібно з медичного погляду", – прокоментував ZDF речник Соціал-демократичної партії Німеччини з питань квір-політики Юрген Лендерс.

Закон зобов'язує Федеральну медичну асоціацію Німеччини видати нові рекомендації щодо донорства крові. Відтепер загальне виключення з донорства крові буде неприпустимим і для бісексуальних і транссексуальних людей.

До 2021 року в Німеччині гомосексуали й чоловіки, які мають секс із чоловіками, не могли бути донорами крові взагалі. Після того обмеження дещо послабили: донорство дозволили тим, хто протягом чотирьох місяців займався сексом лише зі своїм партнером.

Рішення розкритикували ультраправа "Альтернатива для Німеччини", а також консервативний блок ХДС/ХСС, де кажуть, що проти дискримінації донорів за сексуальною орієнтацією, та вважають важливим захист реципієнтів донорської крові.

Вони пропонували запровадити обмеження для всіх донорів за прикладом Австрії, де діє правило "тричі по три": будь-хто, хто мав секс з трьома різними партнерами протягом останніх трьох місяців, на три місяці позбавляється права здавати кров.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: