У Молдові готують нову заборону георгіївської стрічки у зв'язку з рішенням суду

Вівторок, 18 квітня 2023, 10:47

У парламенті Молдови зареєструють новий законопроєкт, що забороняє використовувати георгіївську стрічку.

Про це розповів депутат від партії влади "Дія і солідарність" (PAS) Ліліан Карп в ефірі PRO TV, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на молдовське видання Newsmaker.

Потреба зареєструвати новий законопроєкт виникла у зв’язку з нещодавнім рішенням Конституційного суду, який на практиці унеможливив застосування раніше ухваленої заборони георгіївської стрічки.

У Молдові визнали конституційною заборону георгіївської стрічки для прославляння агресії РФ

"Ми повинні повернутися до нормальності. Були важелі, щоб застосовувати закон. Конституційний суд зняв ці механізми. Практично закон не можна застосувати, немає важелів, тому що не можна довести в суді, що (символи військової агресії. – Ред.) використовували в той чи інший спосіб", – сказав депутат.

На запитання, чи встигне парламент ухвалити цей законопроєкт до 9 травня, Карп відповів, що цього не станеться.

"На жаль, ні, але не виключено, що ми знайдемо інші рішення. Ми оголосимо про ці рішення, якщо незабаром знайдемо їх", – пояснив депутат.

Конституційний суд Молдови 11 квітня визнав конституційною заборону георгіївської стрічки та символів російської війни Z і V, але тільки якщо їх використовують для виправдання чи прославляння воєнної агресії або злочинів проти людяності. Тобто суд частково задовольнив звернення депутатів-соціалістів, які попросили перевірити конституційність заборони.

Парламент Молдови заборонив використання символів воєнної агресії РФ  у квітні 2022 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.