Франція купує додаткові 200 пожежних машин для регіонів, що найбільш потерпають від лісових пожеж

Середа, 17 травня 2023, 16:59

Франція замовить близько 200 додаткових пожежних машин для регіонів, які останніми роками найбільше потерпають від масштабних лісових пожеж. 

Про це повідомляє BFMTV, пише "Європейська правда".

Після складних лісових пожеж влітку 2022 року, найвідомішою з яких стала пожежа у департаменті Жиронда, для рятувальних служб заходу країни придбають 194 додаткових спеціалізованих машин, щоб розширити наявний арсенал техніки для боротьби зі стихією. 

Машини закуповують пожежно-рятувальні служби 20 департаментів за фінансової підтримки з держбюджету. 

Окрім того, з центрального бюджету профінансують три прилади для раннього виявлення пожеж у лісових масивах. 

Загальнонаціональний план протидії лісовим пожежам передбачає 400 млн євро, з яких 150 млн – на посилення спроможності місцевих територіальних громад реагувати на стихію та відновлювати постраждалі ліси. 

Як відомо, літо 2022 року у Франції позначилося серією великих лісових пожеж. Окрім згаданої пожежі у Жиронді, "історичними" називають і займання у Бретані.

Серед іншого, постраждали близько 20% заповідної території у бретанському департаменті Фіністер, а також 400 гектарів у Броселіандському лісі, що фігурує у легендах про короля Артура. 

Цьогоріч лютий у Франції став рекордно посушливим, ще з зими в уряді заговорили про необхідність економити воду та готуватися до вкрай складного літа.

У частині південних департаментів вже обмежили споживання води, у тому числі заборонили продаж басейнів для двору, аби люди не мали спокуси наповнювати їх. 

Дані з регіону Східні Піренеї свідчать про виняткову посуху вже зараз, до початку найспекотніших літніх місяців. 

Читайте також: Звикаємо до нового клімату: як спека та повені змінюють звичну нам Європу

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: