Послу РФ у Польщі довелось вшанувати загиблих українців квітами, які він ніс до радянського пам’ятника

фото, відео
Вівторок, 9 травня 2023, 13:13

У Варшаві активісти заблокували послу РФ шлях до радянського пам’ятника новим меморіалом – українцям, загиблим внаслідок російської агресії, через що посол залишив квіти перед цією інсталяцією. 

Як пише "Європейська правда", про це повідомляють активісти ініціативи "Євромайдан-Варшава" та активістка Наталка Панченко.

Активісти створили довкола пам’ятника радянським солдатам у Варшаві велетенську інсталяцію, що зображує понівечені війною українські міста і символічні могили загиблих українців. Задум полягав у тому, щоби послу довелося "або піти по-людськи через головний вхід, проходячи обстріляні росіянами Маріуполь, Бучу, Ірпінь та свідомо йти по гробах і крові українців, або лізти, як дічь, по кущах боковими входами".

У підсумку посол не став підходити до самого пам’ятника та залишив принесені квіти перед створеною активістами інсталяцією. 

Фото: Євромайдан-Варшава
Фото: Євромайдан-Варшава

У коментарі ЗМІ посол РФ Сергєй Андрєєв висловив жаль, що йому другий рік поспіль не вдається вшанувати пам’ять радянських військових через такі перешкоджання, але одразу ж додав, що це його "не засмучує". 

Перед 9 травня посольство Росії зверталося до МЗС Польщі з проханням "організувати захист громадського порядку".  

Нагадаємо, у 2022 році на 9 травня Андрєєва облили штучною кров’ю

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.