Стефанішина: Україна є основним стандартом НАТО

Вівторок, 9 травня 2023, 18:13

Віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина вважає, що Україна на саміті Північноатлантичного Альянсу в липні очікує отримати політичне рішення щодо членства.

Про це, як пише "Європейська правда", Стефанішина заявила в ефірі телемарафону у вівторок.

За словами віцепрем’єрки, наразі для України не є зрозумілим той політичний сигнал, який вона отримає під час саміту НАТО, адже "ми розуміємо, що ми маємо виходити за межі політики "відкритих дверей", ми маємо відходити від очікування Плану дій щодо членства".

"Фактично сьогодні Україна є основним стандартом НАТО. І коли ми говоримо, що система Patriot збила ракету "Кинджал" – це виглядало неможливим з точки зору натівських стандартів", – наголосила Стефанішина.

"Це та практика, якої не було в жодній країні НАТО, тому що жодна ракета "Кинджал" не потрапляла на територію союзників. І, відповідно, натівська техніка не могла бути протестована в цих умовах", – додала вона.

Вже недостатньо повторювати, що Україну вітають в НАТО: потрібен сильний сигнал - глава МЗС Естонії

Саме тому, за словами віцепрем’єрки, для України важливим є політичне рішення саміту Північноатлантичного Альянсу у Вільнюсі.

"Ми впевнені, що немає жодних об’єктивних підстав, щоб не запросити Україну в НАТО. Тобто політичне запрошення України до членства в НАТО є абсолютно можливим, і ми на нього будемо очікувати у Вільнюсі, і сподіваємось, що союзники будуть готові це обговорити під час саміту", – зазначила урядовиця.

Натомість Україна, додала Стефанішина, не хотіла б привезти із саміту "сигнал про те, що НАТО – слабкий, що сам Альянс не має єдності щодо важливих стратегічних рішень".

Президент Володимир Зеленський раніше заявляв, що Україна не погоджуватиметься на альтернативні пропозиції, які могли б замінити членство в НАТО.

Глава МЗС Дмитро Кулеба зазначав, що Україну не влаштує жодне інше рішення саміту НАТО у Вільнюсі в липні, окрім реальних кроків щодо її членства в Альянсі. 

Читайте також: Без ПДЧ та Бухареста. Чому українські політики мають забути про минуле у питанні вступу до НАТО.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.