Румунія перевіряє, чи падали на її територію уламки від російських дронів

Четвер, 3 серпня 2023, 17:29

У Міноборони Румунії повідомили, що реагують на повідомлення про можливе падіння на територію країни уламків безпілотників, якими Росія атакувала портову інфраструктуру Ізмаїла.

Як повідомляє "Європейська правда", відповідну заяву відомство опублікувало 3 серпня. 

У міністерстві зазначили, що взяли до відома інформацію від органів влади громади Чаталкіой, що межує з Україною по Дунаю і розташована навпроти Ізмаїла, про можливе падіння на її території елементів дронів, якими Росія атакувала порт Ізмаїла в ніч на 2 серпня. 

 

Згідно з повідомленням, на місце прибула команда фахівців Повітряних сил Румунії.

"На цей час не знайдено конкретних елементів, які б підтвердили ці припущення", – зазначили у заяві. 

Міноборони Румунії додало, що у контексті останніх подій прямої військової небезпеки для Румунії не виявлено. 

"Дрони, які РФ використала у цих протиправних і невиправданих атаках, у жоден момент не порушили повітряний простір Румунії… Міністерство національної оборони підвищило заходи готовності, постійно моніторить ситуацію на суходолі, у морі та в повітряному просторі, як визначено національними планами і планами союзників, та координується зі структурами НАТО задля посилення оборони всього східного флангу і стримання від будь-якої агресії", – зазначає відомство. 

Тим часом журналісти Antena 3 CNN побували у селищі Плауру, що розташоване навпроти Ізмаїла. Місцевий мер каже, що "Шахеди" поцілили буквально за 400 метрів, і місцеві мешканці відверто бояться, що безпілотники могли впасти на їхні будинки, проте їхати кудись у безпечніше місце поки не збираються.  

 
Profimedia Images

Раніше російський повітряний удар на півдні Одещини засудив президент Румунії Клаус Йоганніс. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.