У Дуди кажуть, що в оточенні Зеленського є особи, які дають йому погані поради

Вівторок, 26 вересня 2023, 13:53

Керівник офісу з питань міжнародної політики в адміністрації польського президента Марчин Пшидач заявив, що виступ президента Володимира Зеленського в ООН викликав критичну реакцію не лише Польщі, а й інших держав.

Про це він сказав в ефірі Radio ZET, повідомляє "Європейська правда".

Минулого вівторка на Генеральній Асамблеї ООН у Нью-Йорку, на якій також був присутній президент Анджей Дуда, президент України Володимир Зеленський порівняв запровадження п'ятьма європейськими країнами ембарго на українську сільськогосподарську продукцію з "трилером із зерном на задньому плані". Він також заявив, що деякі країни "допомагають підготувати сцену для московського актора". Ця заява була критично сприйнята в Польщі.

На думку Пшидача, "можливо, на боці Києва зіграли якісь погані емоції".

"Напевно, в оточенні президента Зеленського є люди, які просто погано йому підказують", – підкреслив Пшидач.

Він додав, що розрив будь-якого партнерства з союзниками не буде в інтересах України.

Під час візиту до Нью-Йорка мала відбутися зустріч президентів Польщі та України, але цього не сталося. Пшидач запевнив, що польська сторона відкрита до переговорів: "Якщо буде конструктивний підхід, ми не виключаємо контактів на найвищому рівні".

Він запевнив, що Польща не хоче загострювати і без того напружену ситуацію на лінії Варшава-Київ. "Переговори повинні привести до конструктивних висновків, по-друге, ми не повинні довести до загострення мови. З українського боку вже було сказано дуже багато", – зазначив Пшидач.

Він запевнив, що веде переговори з найближчим оточенням президента Зеленського, а громадськість буде поінформована про рішення у цій справі. За його словами, контакти у Варшаві та Києві спрямовані на якнайшвидше вирішення проблемних питань.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні в понеділок заявив про прогрес у вирішенні суперечки щодо односторонніх обмежень на сільськогосподарські товари з України в сусідніх державах-членах ЄС.

Читайте також: Невдячність чи принциповість: які помилки зробив Київ у зерновому конфлікті з Польщею.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: