США наклали санкції на "гаманців" і оборонні підприємства режиму Лукашенка

Вівторок, 5 грудня 2023, 19:18

Міністерство фінансів США у вівторок оголосило про санкції проти 11 юридичних і восьми фізичних осіб у Білорусі, причетних до репресій, корупційного фінансового збагачення режиму Александра Лукашенка та співучасть у війні Росії проти України.

Про це йдеться в повідомленні американського Мінфіну, яке цитує "Європейська правда".

У санкційному переліку згадується генеральний секретар Білоруського Червоного Хреста Дмитрій Шевцов, який визнавав причетність до депортації українських дітей і через що членство Білорусі в Міжнародному Червоному Хресті призупинили.

Серед причетних до збагачення сім’ї Лукашенка Мінфін США називає олігарха Александра Шакутіна та його холдинг "Амкодор", який планує виробляти дрони й артилерійські системи, олігархів Павла Топузідіса і Віктора Петровича, які спільно володіють ТОВ "Табак Інвест", провідного виробника тютюну в Білорусі, ймовірно причетного до контрабанди в Росію.

США викрили бельгійського бізнесмена, який постачав військові товари до Росії

Серед інших "гаманців" білоруського режиму згадуються державні "Білоруську цементну компанію", лісозаготівельний концерн "Беллесбумпром" та логістичний постачальник "Белтаможсервис" та його гендиректор Вадим Бабарикін.

У білоруському оборонному секторі під санкції США потрапили Мінський механічний завод імені Вавілова, який виготовляє оптичні приціли, та його гендиректор Александр Мороз; ВАТ "Зеніт БелОМО", який виготовляє військові приціли, та його очільник Ніколай Гайчук; і науково-технічний центр ЛЕМТ при "БелОМО" з гендиректором Алексеєм Шкадаревичем.

За причетність до повномасштабного вторгнення РФ в Україну під нові обмеження США потрапили білоруський державний виробник радіолокаційних систем "Алевкурп"; розробник мікроелектроніки "Планар"; виробники промислової електроніки, пластмас і транспорту, група компаній "Горизонт".

У серпні Міністерство фінансів США вже оголошувало про санкції щодо низки білоруських фізичних і юридичних осіб з нагоди третьої річниці масових протестів у Білорусі через сфальшовані президентські вибори.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.