Макрон про "розгортання західних військ в Україні": Ми не воюємо проти російського народу

виправлено
Понеділок, 4 березня 2024, 18:37

Виправлено (5 березня, 21:05). У новині були змінені цитати Макрона через редагування першоджерела.

Президент Франції Емманюель Макрон укотре прокоментував свою резонансну заяву про можливість розміщення західних військ в Україні.

Про це він сказав в інтерв’ю чеським порталам Novinky та Pravo.cz, повідомляє "Європейська правда".

Макрон нагадав, що він говорив про відправку військ під час зустрічі з представників понад двадцяти держав у Парижі у відповідь на питання й тоді лише зазначив, що "ніщо не можна виключати".

"Зараз настав час для європейців запитати себе, чи відповідають їхні заявлені цілі їхній поточній стратегії. На мою думку, нам потрібен тривожний дзвінок, стратегічне пробудження наших демократій, тому що безкарність Росії загрожує безпеці європейського континенту та його цінностям", – додав він.

За словами президента Франції, учасники зустрічі в Парижі погодилися з п'ятьма сферами, де вони хотіли б зробити більше: кіберзахист, спільне виробництво військової техніки в Україні, безпека країн, яким безпосередньо загрожує російський наступ в Україні, зокрема Молдови, можливість підтримати Україну на кордоні з Білоруссю та операції з розмінування.

Глава МЗС Естонії: Макрон змінив парадигму підтримки України

"Крім того, я завжди чітко визначав наші рамки: ми не воюємо проти російського народу і відмовляємося вступати в логіку ескалації", – підкреслив Макрон.

Нагадаємо, Макрон минулого тижня заявив, що "не можна виключати" ймовірного відправлення західних військ в Україну. Згодом він додав, що його резонансні слова були ретельно продумані.

Водночас заяви французького президента викликали негативну реакцію з боку урядів країн-союзниць, лідери яких поспішили запевнити, що не будуть відправляти війська.

У той час як більшість країн НАТО виключили відправку військ в Україну – в тому числі такі великі гравці, як Німеччина, Британія і США – міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що він вдячний за дебати, які ініціював Макрон.

Москва гнівно відреагувала на висловлювання Макрона, попередивши, що розгортання західних військ в Україні неминуче призведе до конфлікту між Росією і НАТО.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.