Парламент схвалив приєднання України до роумінгу ЄС

Новини — Середа, 22 травня 2024, 16:12 —

Верховна Рада 22 травня схвалила в другому читанні законопроєкт №10265, який передбачає приєднання України до єдиної роумінгової зони Європейського Союзу.

Про це свідчить картка законопроєкту на сайті парламенту, повідомляє "Європейська правда".

Законопроєкт про єдину роумінгову зону з Європейським Союзом внесли до парламенту в листопаді 2023 року, в лютому його ухвалили в першому читанні.

Він передбачає унормування процедури, що діє на тимчасовій основі після повномасштабного вторгнення в Україну, зокрема визначення спільної роумінгової зони України та ЄС та інших пов’язаних понять.

Реклама:

Також законопроєкт розширить повноважень національного регулятора електронних комунікацій: він зможе встановлювати єдині граничні ставки на голосовий трафік із номерів ЄС або України, які перебуватимуть в єдиній зоні роумінгу, на рівні ставок, які діють у Євросоюзі.

Нині мільйони українців у ЄС спілкуються з рідними в Україні без переплат завдяки домовленості операторів у зв’язку з повномасштабним вторгненням Росії і виїздом значної кількості українців до країн Європи.

Цей режим діє на тимчасовій основі з початку активної фази війни і востаннє був продовжений у липні 2023 року ще на один рік.

Тим часом Євросоюз ще у минулому році затвердив пропозицію Європейської комісії розширити дію мобільного роумінгу в ЄС на Україну.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: