Туреччина шкодує, що на Саміт миру не запросили Росію

Новини — Субота, 15 червня 2024, 21:05 —

Міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан вважає, що участь Росії в Глобальному саміті миру зробила б захід "більш орієнтованим на результат".

Про це він сказав у своєму виступі на пленарному засіданні саміту 15 червня, повідомляє "Європейська правда".

Фідан вказав, що учасники саміту у Швейцарії знають про "формулу миру" України, й згадав про ультиматум громадянина Росії Путіна для "мирних переговорів".

"Незалежно від запропонованих змісту й умов, це важливі кроки й проблиск надії, з якого можна почати. Проте кожна сторона вважає дії іншої продовженням ширшого військового зусилля", – констатував він.

Реклама:

Очільник турецького МЗС додав, що в разі присутності Росії "цей саміт міг би бути більш орієнтованим на результат".

Зеленський хоче на другому Саміті миру "зафіксувати реальне закінчення війни"

"Ми вважаємо, що є все більша потреба в комплексній та інклюзивній стратегії, яка застосовує дипломатію та переговори для забезпечення виконання вже вжити заходів", – сказав Фідан, навівши як приклад укладену за посередництва Туреччини угоду про "зерновий коридор".

Як відомо, Росія не бере участі у конференції у Швейцарії, називаючи захід упередженим, а країну, яка його прийматиме, – "відверто ворожою".

Але в ОП раніше підтвердили, що Україна готова до запрошення на другий саміт миру представника Росії, якому представлять погоджений більшістю держав світу "спільний план".

Дивіться також нове відео "ЄвроПравди" про Глобальний саміт миру із колишнім міністром закордонних справ Павлом Клімкіним.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: