Угорщина обрала гасло для головування в ЄС: "Повернімо Європі велич"

фото, відео
Новини — Вівторок, 18 червня 2024, 17:24 —

Своїм гаслом під час головування в Раді Європейського Союзу в другому півріччі 2024 року Угорщина обрала фразу "Повернімо Європі велич" (Make Europe Great Again) за аналогією з експрезидентом США Дональдом Трампом.

Про це на брифінгу 18 червня оголосив міністр у справах Європи угорського уряду Янош Бока, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Telex.

Бока розповів, що Угорщина головуватиме в Раді ЄС "як чесний брокер" та розглядає цю роль як можливість ініціювати дебати і задати напрямок у питаннях, які вважаються важливими.

Окремо він зазначив, що Будапешт прагне "об'єктивного і надійного" розширення, в якому хоче досягти прогресу з усіма балканськими кандидатами, а також бачить "ентузіазм щодо розширення" у "Східному тріо" України, Молдови та Грузії.

Реклама:

Бренд угорського головування, представлений на брифінгу, інтегрує прапори ЄС і Угорщини та кубик Рубика, відомий угорський винахід.

Гасло "Повернімо Європі велич", як пояснив європейський міністр, демонструє ідею, що ЄС може діяти самостійно. На питання про схожість із гаслом Трампа він відповів, що йдеться про продовження гасла попереднього угорського президентства про "сильну Європу" в 2011 році.

Протягом угорського головування заплановані близько 230 заходів, зокрема 16 неформальних зустрічей на рівні міністрів, а також неформальний саміт лідерів ЄС та саміт Європейської політичної спільноти в Угорщині.

Раніше ЗМІ повідомляли, що піврічне головування Угорщини у Раді ЄС зосередиться на боротьбі з нелегальною міграцією, інтеграції до ЄС Західних Балкан та навряд чи акцентуватиме на проблемах клімату.

Наприкінці грудня прем'єр Угорщини Віктор Орбан заявляв, що угорське головування в Раді Європейського Союзу в другій половині 2024 року буде "більше миротворчим", а метою Орбана є "окупувати Брюссель".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: