ЄС наступного тижня виділить на підтримку України першу частину із 2,5 млрд євро від росактивів

Виправлено
Новини — Понеділок, 24 червня 2024, 10:30 —

Виправлено: У початковій версії новини йшлося, що "наступного тижня Україна отримає 2,5 млрд євро" з доходів від заморожених активів Росії. Виправлено заголовок та перший і четвертий абзаци новини у зв'язку з уточненням цитати глави дипломатії ЄС, яку надала зовнішньополітична служба Євросоюзу. 

Високий представник Європейського Союзу з питань зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що наступного тижня ЄС виділить на підтримку України першу частину із 2,5 млрд євро з доходів від заморожених активів РФ.

Як повідомляє "Європейська правда", про це він сказав перед початком зустрічі глав МЗС країн ЄС у Люксембурзі.

За його словами, ЄС має шукати спосіб використання заморожених російських активів, уникаючи будь-яких блокувань з боку країн-членів.

Реклама:

"І в нас є юридична процедура, що дозволяє уникнути будь-яких блокувань. Перший транш грошей надійде наступного тижня, у липні. Другий – на декілька тижнів пізніше", – зазначив Боррель, уточнивши, що наступного тижня на підтримку України виділять першу частину з 2,5 млрд євро.

Очікують, що ці кошти будуть спрямовані на пряму закупівлю військового обладнання, такого як боєприпаси та системи протиповітряної оборони. Чверть суми піде на закупівлі в української промисловості. Перший транш складе до 1,4 млрд євро.

Топдипломат ЄС вказав, що нещодавній Саміт миру у Швейцарії, "відкрив дипломатичний шлях" до закінчення війни, але Путін відповів тим, що "мандрує скрізь, де може отримати зброю".

"Ми маємо збільшити нашу підтримку України. Україні потрібна підтримка зараз", – резюмував Боррель.

Раніше він заявив, що Євросоюз розробив юридичний шлях, щоб обійти вето Угорщини на закупівлю зброї для України за рахунок прибутків, отриманих від заморожених російських активів цього року.

Читайте також: Захід поділиться з Україною доходами від російських активів. Як це працюватиме.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: