ЄС створив лазівку, щоб обійти вето Угорщини на підтримку України

Новини — Понеділок, 24 червня 2024, 09:09 —

Євросоюз розробив юридичний шлях, щоб обійти вето Угорщини на закупівлю зброї для України за рахунок прибутків, отриманих від заморожених російських активів цього року.

Як повідомляє "Європейська правда", про це в інтерв’ю Financial Times заявив головний дипломат ЄС Жозеп Боррель.

За його словами, оскільки Угорщина утрималася від попередньої домовленості щодо доходів від заморожених російських активів, вона "не повинна брати участь у прийнятті рішення про використання цих грошей".

Боррель додав, що обхідний шлях "складний, як і кожне юридичне рішення, але він працює".

Реклама:

Лазівку обговорюватимуть міністри закордонних справ країн ЄС у понеділок у Люксембурзі.

Він також розповів, що Брюссель запропонував Угорщині угоду, подібну до тієї, яку НАТО уклав з прем'єр-міністром Віктором Орбаном минулого тижня: Будапешт відмовився від заходів на підтримку України в обмін на те, що не накладатиме вето на заходи інших союзників по Альянсу. Але Угорщина відмовилась. 

"Ми запропонували Угорщині: ваші гроші не будуть використані на підтримку України в жодному разі. Не тільки на летальну (зброю), але й на будь-яку (підтримку). Забирайте свої гроші. Викиньте свої гроші зі скриньки. Я не хочу використовувати ваші гроші", – сказав Боррель, додавши, що Угорщина сказала "ні".

Головний дипломат сказав, що позиція Будапешта "має щось спільне з міцними зв'язками, які вони (угорці) мають з Росією".

Видання зазначає, що, обійшовши вето Угорщини, можна також усунути перешкоду, яка може ускладнити зусилля G7 щодо залучення $50 млрд кредиту для Києва до грудня.

Водночас, за словами посадовців, Угорщина все ще може заблокувати санкції ЄС, відповідно до яких російські активи залишаються замороженими. 

Читайте також: Захід поділиться з Україною доходами від російських активів. Як це працюватиме.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: