ПАРЄ готує резолюцію за підсумками Саміту миру

Новини — Понеділок, 24 червня 2024, 17:42 —

Парламентська асамблея Ради Європи  (ПАРЄ) збирається ухвалити резолюцію, в якій закріпить рішення першого установчого Саміту миру, що відбувся у Швейцарії 15-16 червня.

Про це Укрінформу повідомила членкиня української делегації у ПАРЄ Євгенія Кравчук, передає "Європейська правда".

За її словами, за кілька днів буде подана заявка на резолюцію, яку ініціювала швейцарська делегація.

"Вона буде стосуватися якраз підсумків Саміту миру, а також міститиме заклик до всіх країн активно працювати далі за всіма ухваленими на зустрічі пунктами", – повідомила народна депутатка.

Реклама:

За її словами, резолюцію планують ухвалити досить швидко, оскільки Україна збирається не затягувати із проведенням другого Саміту миру.

"Основне в документі – надати підтримку українським планам та самому формату. Йдеться про те, що країни, які вірять в права людини, в статут ООН, вірять у міжнародне право, збираються разом, працюють і потім кажуть агресору своє слово. Яке звучатиме різними мовами, всіма мовами Ради Європи", – пояснила Кравчук.

Серед 46 країн-членів Ради Європи лише кілька країн не доєднались до рішення саміту, яке підтримали навіть такі держави з особливою позицією, як Угорщина та Сербія. Серед тих, хто не підписав – Вірменія. Водночас серед підписантів окремо фігурує Рада Європи, а також Єврокомісія, Єврорада та Європарламент.

Нагадаємо, учасники Глобального саміту миру, що проходив у Швейцарії, оприлюднили спільне комюніке про основи миру.

В Офісі президента кажуть, що підсумковий документ Глобального саміту миру у Швейцарії можуть підтримати додаткові країни, які ще не приєднувались до нього. 

Читайте також: Що змінить Саміт миру. Пояснюємо реальні наслідки, плюси та загрози після зустрічі у Швейцарії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: