Наталя Іщенко

журналіст, редактор порталу "Балканський оглядач"
Всі публікації автора
Проти НАТО та санкцій: чи загрожує Чорногорії розворот до Росії
Переможцями чорногорських виборів стали сили, які обіцяли скасувати членство країни у НАТО, відмовитися від санкцій проти РФ та зберегти домінуюче положення Сербської церкви.
Реванш друзів Путіна: чим важливі парламентські вибори у маленькій Чорногорії
Парламентські вибори у Чорногорії можуть стати початком реваншу сил, що підтримуються Росією. А вся виборча кампанія пройшла на тлі протестів проти закону про свободу віросповідання.
Більше не сепаратисти: як Хорватія показала приклад примирення із сербською меншиною
Хорватія показала, що політичний конфлікт, який у 1990-х призвів до війни, нарешті вирішено. Проте, вигнаний з Хорватії, привид "Великої Сербії" продовжує блукати Балканами.
Як припинити стріляти: завдяки чому НАТО зупинив війну у Боснії і Герцеговині
Як світу вдалося зупинити війну у Боснії і Герцеговині? І чому всі сторони конфлікту радіють з того, що війну вдалося припинити, однак незадоволені умовами цього.
Сербський штурм: хто виграє від "спроби держперевороту" у Белграді
Два поспіль штурми парламенту, гостра реакція влади, яка побачила у протестах спробу державного заколоту, намагання знайти в них американську, хорватську та навіть українську руку... 
Вибори з оглядом на Путіна: чому Сербія втрачає можливості маневру між Заходом та РФ
Вражаюча перемога на парламентських виборах може стати "початком кінця" для чинного президента Сербії. Адже тепер Вучич став одноосібно відповідальним за вирішення питання Косова.
Як вступити до ЄС після війни з сусідом: що змінювала та який опір долала повоєнна Хорватія
Без реформ, проведених урядом Рачана, успіх був би неможливий. Сьогодні в Хорватії це визнають навіть його колишні противники...
Балканський варіант "русского мира": що стоїть за церковними протестами у Чорногорії
Блокування ключових автомобільних трас, барикади та напади на поліцію... Спроба чорногорської влади позбавити країну духовної залежності стала причиною найгострішого в новітній історії конфлікту.
Рушниця від Путіна: про що домовилися президенти Сербії та РФ
Геополітична невизначеність Белграда дійсно викликає багато запитань у Москві. І це породжує чутки, що РФ прагне змінити Вучича на посту президента Сербії на ще більш проросійського політика.
Уроки "російської миротворчості" для України: як Грузія втратила Абхазію
26 років тому абхазькі сепаратисти за допомогою російських військ захопили грузинський Сухумі. При цьому деякі ключові персонажі війни в Абхазії є діючими особами сьогоднішньої війни на Сході України.
Імпічмент і гроші від наркотрафіку: чим загрожує політична криза в Албанії
Опозиціонери вважають, що партія влади Албанії купувала голоси та підтасувала результати волевиявлення громадян на гроші від тіньового бізнесу або злочинної діяльності.
За українським прикладом: як Чорногорія намагається повернути собі власну церкву
Події в Україні активізували владу Чорногорії у боротьбі за власну церкву. Незважаючи на релігійну оболонку конфлікту, всі розуміють: йдеться не зовсім про суто церковні справи.
Дипломат на барикадах: які наслідки матиме новий конфлікт між Сербією та Косовом
Серед затриманих поліцією Косова – громадянин РФ, співробітник місії ООН. Російському дипломату навіть пошкодили обличчя. МЗС Косова вже звернулося до ООН із проханням пояснити присутність на барикадах їхнього співробітника.
Повна поразка Росії: що показав вирок учасникам "антинатівського" перевороту в Чорногорії
Навіть у Кремлі вже почали розуміти, що у традиційно проросійській, такій маленькій та слабкій Чорногорії Росія не має іншого вибору, аніж визнати свою поразку.
Грузинський сценарій для Донбасу: як Росія роздавала паспорти в Абхазії та Південній Осетії
Роздача паспортів у Південній Осетії та Абхазії дозволила РФ частково легітимізувати свій напад на грузинську армію в 2008 році, посилаючись на необхідність захисту своїх громадян...