Віталій Власюк

юрист-міжнародник
Всі публікації автора
Інфляція "золотих паспортів": як країни ЄС змінюють умови купівлі свого громадянства
ЄС не заборонятиме країнам-членам продавати "золоті паспорти". Проте вимоги для купівлі громадянства поступово посилюються.
Поразка сепаратистів: що змінили 4 роки після референдуму про незалежність Каталонії
Ідея здобути незалежність за будь-яких умов вже не така популярна серед каталонців. Перспективи регіону виявилися зовсім непривабливими...
Прецедент для всієї Європи: чому Іспанія визнала локдаун неконституційним
Конституційний суд Іспанії визнав неконституційним локдаун, запроваджений у березні минулого року. Які наслідки це матиме?
Назад до бюджету: як британський досвід спростить повернення виведених активів
Десятиліттями мільярди доларів зникали з України, але знайти та повернути їх дуже непросто. В чому складність таких процедур? І який світовий досвід варто було б використати Києву?
Ціна запізнення: як Іспанія намагається зупинити спалах коронавірусу
Іспанія вже випередила Китай за втратами від коронавірусу та стрімко наздоганяє Італію. Така ситуація стала результатом пасивності влади на початку епідемії.
Бунтівна Барселона: як вирок проти сепаратистів занурив Каталонію у безлади та протести
Демократичне цунамі поглинуло регіон. Жорсткий вирок лише підігрів настрої прибічників незалежності, тож каталонці не планують припиняти протести.
Багато витрачаєш? Британія запустила новий антикорупційний механізм
UWO дозволяє відпрацьовувати добре відому українцям категорію справ, у яких "всім все зрозуміло", але здобути докази в рамках кримінального провадження не видається можливим.
Кінець договору про дружбу з РФ: чому не треба боятися називати речі своїми іменами
Договір про дружбу ніяк не впливає на здатність України "засудити" Росію в Міжнародному суді ООН. А повага до кордонів визначається у міжнародному праві чимось глобальнішим, аніж двосторонній договір.
Злочин міжнародного масштабу: чому британське отруєння стало викликом для світу
Отруєння Сергія Скрипаля та подальша війна санкцій ставить питання: що відбувається з міжнародним правом? Адже нездатність дати дійсно ефективну відповідь на відверту зневагу з боку Росії неминуче ставить під сумнів його існування.
Момент істини для Каталонії: який урок варто винести Україні
Іспанія показала, як правовим шляхом боротися із сепаратизмом. Адже навіть у ситуації, коли політично раунд виграють прихильники незалежності, питання сецесії Каталонії повинне буде вирішуватися відповідно до національного права держави.
Про що забув сказати Пучдемон: 5 міфів про каталонську незалежність
Питання сецесії в межах держави повинне вирішуватися на державному, а не місцевому рівні, має враховуватися правовий статус регіону. Право на самовизначення залежить від таких умов, як утиски з боку центральної влади, ненадання автономності, заборона мови, культури...