Марина Воротнюк

експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма", дослідниця Центральноєвропейського університету (Будапешт)
Всі публікації автора
Від вірусу до реваншу: подвійний виклик для нового уряду Словаччини
Початок епідемії збігся у часі з періодом перезавантаження влади у Словаччині. А тому коронавірусна криза стала тестом на зрілість для нового уряду Матовича.
Щеплення популізмом: які наслідки матиме зміна влади у Словаччині
Перемігши "фіцизм", словацьке суспільство віддало перевагу популістам. Монополізувавши антикорупційний дискурс, переможець виборів зумів отримати голоси як консерваторів, так і лібералів.
Реванш фашистів, що не відбувся: як словацькі вибори стали важливими для всієї Європи
Вибори виявились невдалими для всіх трьох членів владної коаліції – Smer, Словацької національної партії та партії угорської меншини Most-Hid. Але найголовніше – провал неофашистської "Народної партії – наша Словаччина", чий минулорічний успіх став шоком для країни.
Випробування радикалами: коаліційна криза у Словаччині та її ризики для України
Коаліційна криза у Словаччині відбувається на тлі наближення місцевих виборів. Конфлікт в уряді збільшує шанси на перемогу екстремістської "Народної партії – наша Словаччина", фінансування для якої надходить з Росії. Все це створює додаткові ризики для України.
Турецьке розлучення із Заходом. Чи пройшла Анкара точку неповернення?
Конституційний референдум 16 квітня відбувається на тлі антагоністичних відносин Туреччини зі своїми традиційними партнерами на Заході. Позитивні результати волевиявлення додатково поглиблять авторитарні тенденції всередині країни та призведуть до ще більшого загострення відносин із ЄС.