Інтерв'ю

Карл фон Габсбург: ЄС – логічне завершення того, чого ми прагнули в минулому
Ми намагаємося залишатися в політиці і підтримувати ідеї, які в нашій родині йдуть з минулого, в першу чергу – про необхідність наднаціонального права... У нас є можливість говорити про європейські перспективи України та вселяти цю ідею в голови європейців.
Екс-прем'єр Болгарії: антиукраїнська пропаганда почалася у нас ще до війни і до захоплення Криму
На початку конфлікту в Болгарії переважала російська пропаганда. Болгари легко могли повірити пропаганді про громадянську війну та інше... Після Парижа наші ЗМІ повідомили, що Україна погодилася від'єднати Донбас. Навіть болгарські політики не знають, про що були ці переговори...
Карл Більдт: У Путіна є два варіанти – потроху відступати або ж почати наступ на Україну
Особисто мені подобається ідея розмістити в Польщі, Болгарії чи Румунії антитанкову зброю, тренувати на ній українських військових і чітко заявити, що озброєння призначене саме для України... Я думаю, що Європа зможе запобігти падінню Шенгену, але принцип вільного переміщення вже зараз під загрозою...
Єгор Божок: Наша мета – участь оборонпрому України у виробничому ланцюжку країн НАТО
"Ми розраховуємо, що НАТО допоможе нам відбудувати Військово-морські сили... На сьогодні в альянсі бачать дві загрози. Перша – російська агресія, друга – ісламський тероризм. А принцип діяльності і роботи НАТО – це дотримання балансу. І я не вірю, що альянс приділятиме більшу увагу одному з них..."
Ларрі Саммерс: "Греція - це сумна історія, а Україна може стати історією успіху"
"Не дивіться на Грецію! Україна має потенціал, ви маєте набагато потужнішу економічну стратегію, ніж Греція... Україна може і мусить наполягати, щоб російський борг було реструктуризовано так само, як відбулося скорочення інших боргів. Міжнародна спільнота підтримає Україну в цій вимозі до РФ".
Радослав Сікорський: Путін розуміє тільки мову танків "Абрамс" і літаків F-22
Сікорський: "Україною довго керувала газова і нафтова клептократія, у якої не було власних газу і нафти. А зараз у вас з'явився шанс побудувати нормальну економіку... Путін може отримати Афганістан. По-перше, українці будуть чинити опір. І по-друге, ми будемо допомагати українцям чинити опір..."
Представниця НАТО: "Росія веде війну і проти України, і проти альянсу, і проти всього світу"
Герлінда Нігус: "Росія активно використовує дезінформацію в якості зброї... Ціль її пропаганди – російський народ та українці. Війна ведеться також у нас, в державах-членах НАТО, і в партнерах Альянсу – в Грузії, Молдові та особливо – на Балканах. Та я не можу погодитися з думкою про успіх Росії..."
Артур Лаффер: Вам доведеться робити те, що робили в Європі 100 років тому, а не зараз
Людина, яка потопає, не має турбуватися про те, щоб у її фляжці було достатньо води для мандрівки пустелею наступного місяця... В той день, коли буде знижено податки, вигоду отримають усі, хто заробляє та чесно сплачує податки. І от коли економіка зросте і набуде нових великих розмірів, тоді буде час хвилюватися про пенсіонерів.
Кальман Міжеї: "У МВС мають бути скорочення. Безробітних стане більше, та без цього ніяк"
Кальман Міжеї, глава Консультативної місії ЄС: "Реформи, над якими ми працюємо – життєво важливі для вашої країни, але рік тому я чекав, що зміни підуть швидше. Патрульна поліція – тільки перший крок. Потрібна зміна всієї структури. Ще один важливий напрямок – захист свідків у кримінальному процесі..."
Борис Бабин: У нас вже більше 500 позовів по Криму і Донбасу в Європейський суд з прав людини
Борис Бабин - урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини. Тепер його завдання - фіксувати порушення прав українців на анексованою і окупованій території, і судитися з Росією в Європейському суді з прав людини. (рос)
Глава місії EUBAM: «Ми бачимо збільшення сил на кордоні з Молдовою, ми теж там присутні»
Франческо Бастальї: «Є серйозна проблема незаконного обігу зброї, це факт – дуже багато зброї опинилося на чорному ринку. Але вона не з Придністров’я... Ми розуміємо Україну, розуміємо, що вона хоче боротися з контрабандою, але те рішення, яке обрав Київ, точно не є ідеальним...»
Екс-прем`єр Естонії: в ЄС дедалі більше скепсису щодо нової української влади
Екс-прем'єр Естонії Юхан Партс: "Скільки ще буде відкрите нинішнє вікно можливостей? Це дуже серйозне питання. Ці зміни потрібні Україні, але ситуація настільки унікальна, що швидко їх очікувати не можна – тому слід бути терплячими. Однак, з іншого боку, в ЄС видно дедалі більше скепсису щодо нової української влади..."
Президент ЄП: "Якщо Росія змінить стратегію, все зміниться вже наступного дня"
Мартін Шульц: "Якщо мене запитають, що варто робити після завершення дії мінської угоди, моя порада буде – провести переговори, щоб знайти продовження домовленостей... Ухвалені закони – це просто слова на папері. Головне питання – в тому, як ці закони застосовуються..."
Екс-заступник голови ЦБ РФ: Справа ЮКОСу та санкцій не пов'язані, та в голові у Путіна вони перетинаються
Сергій Алексашенко: "Якби Путін пішов сьогодні, Росія б зберегла власні кордони. Якщо ж це станеться через 20 років, то я не впевнений... Російська економіка – вона як табуретка – проста, дуже примітивна, але дуже стійка. В її основі – експорт сировини, який нікуди не дінеться, а значить - гроші в РФ будуть..."
Президент ПАРЄ: Так, можна викинути Росію геть з Ради Європи. Та які будуть наслідки?
«У Росії дійсно є проблеми з виконанням рішень ЄСПЛ, і це почалося не зараз. Ще кілька років тому Лавров говорив, що Росія не виконуватиме політичні рішення. Але якщо ми в Страсбурзі ухвалимо одностороннє рішення – "окей, ви вже стільки накоїли, що ми не хочемо вас бачити" – то це піде на шкоду громадянам Росії...»
Торговий представник України: З експортера індустріальної продукції ми перетворилися на агроекспортера
Торговий представник України Наталія Микольська: «Всі минулі огляди, куди нам треба "виходити" і які ринки "відкривати" – вони вже застарілі... Як тільки ЗВТ з ЄС запрацює в повному обсязі, в Україні буде вигідніше відкривати виробництво, орієнтоване на експорт: нульова ставка на імпорт сировини, нульова – на експорт продукції до ЄС. Зараз цього немає!»
Представництво ЄС: зарплати в антикорупційному бюро сягатимуть 60 тис. грн
Одна з найважливіших речей для ЄС полягає в тому, що антикорупційна прокуратура має бути незалежною. Однак за нинішнього законодавства не усунуто можливості чинити вплив на неї... Особливо тривожною є ситуація з Національним агентством з питань запобігання корупції.
Гері Горлік: Терпіння членів СОТ щодо Росії поступово вичерпується
«Вирішення торгового спору забирає час, однак СОТ володіє найкращим механізмом розв’язання таких проблем... Поява нових претензій до РФ означає, що терпіння членів СОТ щодо Росії поступово вичерпується. І в цьому плані Україна може знайти багато союзників, залучаючи їх до вирішення спору з РФ».
Анатолій Ткачук: Всі погодилися з тим, що термін "район" буде змінено на "повіт"
Ідеолог адміністративно-територіальної реформи Анатолій Ткачук: "В Європі я не знаю прикладів, де муніципалітети обиралися б на п'ять років. В проекті змін до Конституції нині записано три роки... Якщо залишиться добровільний процес, то буде тягнутися "вялотєкущая шизофренія" – довго, нудно і без результату..."
Угорський держсекретар: Єдність ЄС важливіша за економічні інтереси окремих країн
Держсекретар Угорщини з питань економічної дипломатії Левенте Мадьяр: «Угорщина підтримує рішення ЄС. Це принциповий момент для угорського уряду, навіть якщо йдеться про санкції проти РФ... Нашим обов’язком є підтримувати національні меншини за кордоном... Звісно, до тих меж, поки не йдеться про ризик для добрих стосунків із сусідньою країною».