Інтерв'ю

П’ятницький: "Угода після підписання і ратифікації починає жити своїм життям"
Незважаючи на підписання найближчим часом Угоди про асоціацію з Євросоюзом, святкового настрою в Мінекономрозвитку немає. Підписання угоди означає не лише завершення роботи більш ніж п’яти років. Разом з тим це дасть старт новій торговельній війні з Росією, масштабнішій за всі попередні.
"Ми об'єднуємо організації, але не змушуємо їх думати однаково"
ЄС створює новий орган — групу підтримки України. Його функція — координація дій ЄС з питань, що стосуються України. Йдеться не про віртуальний орган, що об'єднує людей з різних підрозділів, які б іноді спілкувалися на тему "як там поживає Україна?" Це буде постійно діючий орган... Громадянське суспільство також повинне знайти свою нішу в співпраці з ним...
Посол України при ЄС: "Жодних тристоронніх консультацій з РФ до підписання угоди"
Більшість корпунктів європейських ЗМІ знаходяться в Москві, а не в Києві. Європейські посадовці черпають інформацію про Україну з повідомлень російських інформаційних агентств. Це дуже важливо... Тристоронні консультації Україна-Росія-РФ можуть бути свідомо політизовані російською стороною і використані для того, щоб дискредитувати текст Угоди.
"У бізнесу має бути довіра до того, що європейський процес дійсно йде"
Президент Європейської бізнес-асоціації Томаш Фіала: "Прем'єр-міністр та половина міністрів знаходяться на своєму місці, та ряд міністрів все ж викликають питання. Крім того, з трьох сьогоднішніх керівників Минсдоха тільки один пройшов узгодження з бізнесом та відповідає критеріям, які заявлені прем'єром в березні..." (рос)
"Розділення Угоди на дві частини було здійснене, щоби дати сигнал Москві"
Представник німецького уряду: "Я нагадаю, що наша ідея щодо тристоронніх переговорів має своїми витоками пропозицію Росії, що надійшла в листопаді 2013 року, напередодні Вільнюського саміту. Тоді ЄС відхилив пропозицію Москви. Але тепер ми бачимо, що це зумовило дуже серйозний конфлікт..."
Карл Шварценберг: "Трагедія Росії в тому, що вона не знає кордонів"
Легенда чеської політики Карл Шварценберг: Щоб побачити позитивні сторони, достатньо усвідомити, що сьогодні в Україні з'являється справжнє громадянське суспільство. І друге - схоже, що Путін допомагає українцям здобути ідентичності. (рос.)