Інтерв'ю

Заступник держсекретаря США: "Що, якби ядерна зброя опинилася у Донецьку та Луганську?"
Роуз Готмюллер: "Зараз йдеться про поєднання терористичних дій та російського вторгнення на територію України... США розглядають запити щодо всіх типів зброї, які надходять з Києва... За відновлення ядерного статусу на вас чекає роль країни-ізгоя – як Північної Кореї чи Ірану. Чи хоче Україна опинитися в такій компанії?"
Глава МЗС Чехії: "Не можу контролювати заяви Земана, та нашу політику формує не він"
Любомир Заоралек: "Проблема не в Чехії. Наша позиція близька до позиції багатьох інших держав ЄС... Ми готові допомогти Україні сплатити рахунки за газ, але ми остерігаємося, чи не осядуть ці гроші у кишенях олігархів. І байдуже, чи йтиметься про російських олігархів, чи про українських".
Лінас Лінкявічюс: "Хто відчуває себе в глухому куті – той і має пропонувати компроміс"
Глава МЗС Литви Лінас Лінкявічюс: "За поганої гри зберегти обличчя складно, але якщо ця гра – бокс, то взагалі неможливо... Рано чи пізно ми дійдемо спільної мови в рамках Ради ЄС про посилення санкцій... Нам свого часу говорили в обличчя, що ми ніколи не станемо членом НАТО – те саме, що зараз чує Україна..."
Спецпредставник генсека НАТО: "Росія не допустить стабілізації в Україні"
Дуже складно уявити собі, що ми підемо на якийсь компроміс в ситуації, коли Росія вторглася до іншої країни та силою відбила частину її території... Ми чекаємо пропозицій від Кремля. Але в жодному разі частиною цього компромісу не стане домовленість про те, що НАТО залишить Україну напризволяще...
"Міністр – політична фігура. Це має бути не іноземець, а українець"
Автор словацьких економічних реформ Іван Міклош: "Рекомендації МВФ потрібно виконувати навіть набагато жорсткіше, ніж вимагає фонд. Саме так ви досягнете успіху. Я радив би підвищувати тарифи на газ не поступово, а в один момент... реформатором не повинен бути ані Порошенко, ані майбутній прем'єр-міністр – це має бути хтось третій..."
Прем'єр, що привів Словаччину до ЄС: Люди також мають розуміти необхідність реформ
Микулаш Дзуринда: Тільки виконавши всі політичні та економічні вимоги, Україна доведе, що вона готова, вона конкурентна, досить сильна та зможе ефективно функціонувати в межах ЄС. І перший крок для України в цьому напрямку – просування реформ.
"Вони хотіли проводити реформи, але, схоже, більше хотіли в новий уряд"
Керівник Європейської бізнес-асоціації Анна Дерев'янко: "Годі говорити, що цей уряд значно відрізняється від попередніх - чи в кращий, чи в гірший бік. Працює звичайна схема взаємодії влади з бізнесом: ми зустрічаємося, домовляємося, а ось потім... Набагато краще було б, якби бізнесу не давали заздалегідь нереальних обіцянок".
"Військова підтримка Заходу, якщо й з’явиться, буде лише символічною"
Глава групи зі співпраці з Україною у парламенті Британії Джон Віттінгдейл: "Треба бути реалістами. У разі справжнього військового конфлікту між Україною і Росією переможцем стане Росія. А тому воєнний варіант дійсно не є кращим... Наші громадяни дуже занепокоєні рівнем міграції. Тому у нас ще довго не буде безвізового режиму з Україною".
Глава представництва МВФ: "За рівнем викликів ситуація дійсно унікальна"
"Політика фонду не підтримує і не рекомендує адміністративні заходи НБУ. Однак ми реально оцінюємо ситуацію, і тому погодилися на збереження деяких обмежень на валютному ринку. Однак ми очікуємо, що уряд запропонує графік скасування цих обмежень".
"Якщо Янукович виграє в суді ЄС, це нічого не змінить – він лишиться під санкціями"
Представник Суду ЄС Балаш Лягоцький: "Жодна інституція, жоден суд в системі ЄС не може заборонити Раді ЄС ухвалити нове рішення щодо накладання санкцій, якщо попереднє було скасоване... Януковичу і його соратникам доведеться оскаржувати кожне наступне рішення, яке, знову ж таки, найімовірніше, матиме обмежений період чинності".
"Військова активність не має зупиняти реформи"
Саймон Фрейзер, глава дипломатичної служби Британії: "Ми не надаємо Україні зброю, тому що ми не хочемо бути втягнутими в конфлікт... Водночас Велика Британія є лідером в ЄС у питанні підтримки санкцій проти Росії, в тому числі — їхнього посилення... У нас немає планів знижувати вимоги до українських заявників, які хочуть отримати британську візу..."
"Позов до Росії в ЄСПЛ зріс до сотень аркушів, і це не межа"
Посол Микола Точицький: "Під час сесії ПАРЄ депутати висловлювали думку, що потрібно поважати "легітимні інтереси РФ в регіоні". Але точно такі фрази лунали напередодні захоплення Польщі у 1939 році... Росія завжди шантажувала у кулуарах, мовляв, ми вийдемо з РЄ, заберемо гроші і побачите, наскільки це буде для вас сумно".
"Щотижня число біженців з Донбасу зростає на 10-20 тисяч"
Комісар Ради Європи з прав людини: "Зараз зафіксовано 350 тисяч біженців зі Східної України та 18 тисяч – з Криму. Але ці дані – занижені. Чимало біженців зустріне зиму в жахливих умовах... Я очікую, що дорадча група опублікує свій перший звіт щодо розслідування вбивства "Небесної сотні" на початку наступного року..."
"МВФ рекомендував нам провести девальвацію. Але ми відмовилися"
Новий віце-президент Єврокомісії: "МВФ пропонував нам девальвувати лат на 30-40%. Ми обрали варіант зниження зарплат, скоротивши їх на 6-25%. Який із цих сценаріїв є менш болючим для суспільства?.. Новий ризик для ЄС - небезпека "японізації" Європи. Багато проблем схожі - старіння населення, зростання заборгованості, дуже маленька інфляція..."
"Апетит у російських партнерів розгорівся вже під час їжі"
Заступник глави МЗС з питань євроінтеграції: "В перші роки всім було байдуже, що там робиться з цією угодою. Це вже потім деякі політики розповідали, мовляв, 'все переговорили не так'... Не думаю, що хтось в керівництві держави підтримає скасування угоди – принаймні, перебуваючи в свідомості і в повному розумі... Реалістичний прогноз – отримання безвізового режиму на саміті в Ризі в травні 2015 року".
Елмар Брок: "Є питання - чи цікавить Путіна ціна?"
Якщо Путін піде з усієї України, але залишить собі Крим, то це, очевидно, є підставою для зменшення санкцій проти РФ... Скажу відверто, я з плином часу стаю все більш і більш песимістичним. Схоже, що Росія продовжить агресію, і це включатиме похід на Одесу, захоплення всього узбережжя та району дельти Дунаю...
Ніал Фергюсон: "Заходу необхідно взяти участь у війні на боці України"
Британський історик: "Російську агресію намагаються зупинити виключно економічними важелями впливу. Набагато кращою, я певен, була б військова відповідь з боку НАТО. Своїми діями Росія порушила всі норми міжнародного права. Хіба це можна зупинити фінансовими санкціями?.. У випадку проголошення незалежності Шотландії вплив євроскептиків посилиться. І наслідком незалежності Шотландії може стати вихід Великої Британії із Європейського союзу".
Тоомас Гендрік Ільвес: Путін чесно каже, що він робитиме надалі
Насправді, Путін є дуже відвертим політиком. Начальник Генштабу МО Росії Герасимов прямо писав про ведення гібридних воєн, про "зелених чоловічків". Просто не всі звертають увагу на те, що говорить Путін. А він це казав ще в лютому 2013 року!
Куусвек: "Головна задача НБУ - не курс гривні, а вирівнювання кредитних ставок"
Андре Куусвек - один із найкращих фахівців з української економіки в Лондоні. Шість років він очолював київське представництво Європейського банку реконструкції і розвитку, а з 2012 року керує департаментом розвитку кредитних ринків лондонського офісу ЄБРР. Зміна крісла дозволяє йому більш відверто коментувати ситуацію в Україні, часто даючи різкі оцінки, наприклад про високі ризики подальшої девальвації.
Посол при НАТО: "Наразі не може бути прямого військового залучення альянсу в конфлікт"
...Проблема, яка вже дуже дорого коштувала країні – відсутність нормального захищеного зв’язку. Неможливо вести бій, маючи в розпорядженні лише мобільний телефон, який запросто прослуховується... Ми очікуємо, що в Уельсі лідери країн-учасниць альянсу проголосять про наміри зробити певні внески в фонди для України...