Інтерв'ю

Торговий представник України: Про успіхи в просуванні експорту тепер говорити набагато важче
Наталія Микольська: "Нинішня ситуація з іміджем України, зважаючи на всі нинішні скандали, вплине на ефективність просування українського експорту. Простий приклад – часто західні компанії відмовляються від купівлі української продукції, адже прекрасно розуміють, що, зважаючи на корупцію на митниці, цей товар може не доїхати вчасно, або мати інші корупційні ризики".
Лідер протестів у Молдові: Ми втрачаємо шанси на безкровну зміну режиму
Нинішня позиція Києва є абсолютно пасивною... Ми всі знаємо, що Плахотнюк і Порошенко були партнерами по бізнесу. Більше того – знаємо, що цей бізнес було рейдерськи захоплено людьми Плахотнюка. Дуже сподіваюся, що всі розмови про їхню дружбу – не більше ніж піар Плахотнюка. Хоча б тому, що не можна дружити із сутенером.
Торговий представник України: Падіння експорту через блокаду РФ складе близько $450 млн
Наталія Микольська: "Після старту ЗВТ можна прогнозувати бізнес-процеси не на рік, а на п’ять-сім років. Тепер бізнес може зрозуміти, що на нього чекає... Ми справді очікуємо проблем з транзитом через РФ. Але не зрозуміло, чи буде зупинено весь експорт, чи не весь, як це відбудеться..."
Заступник міністра оборони: Не хочу вірити, що перемога у війні відкладається на роки
Ігор Долгов: "Я зможу сказати, що свою задачу виконав, коли ми візьмемо участь у саміті НАТО не як партнер, а як член Альянсу. Звісно, це завдання не на один рік, але альтернативи цьому напрямку немає... Спектр стандартів НАТО дуже широкий. Є навіть стандартизований протокол допиту військовополонених..."
Новий посол України в ООН: Ми запізнилися з рішенням про розірвання дипвідносин з Москвою
Володимир Єльченко: "Для миротворчої місії, яка охопила би окуповані чи неконтрольовані частини території України, треба було б розгорнути десь 25 тисяч військових... У дипломатії немає заборонених форм. Дехто вважає, що можна душу дияволу продати заради захисту інтересів своєї країни..."
Голова NATO Stratcom: Росія та ІДІЛ удвох атакують цінності Європи
Яніс Сартс: "У стратегії Росії дуже важливим елементом було створення атмосфери незрозумілості. Це можна було використовувати, оскільки деякі держави не хочуть погіршувати відносини з РФ. Ці країни намагалися уникнути прямих звинувачень Росії, і така атмосфера незрозумілості їм вигідна".
Новий президент EBA: немає явних причин, щоби бізнес сказав – завтра Україна процвітатиме
Ми бачимо перші ластівки поліпшення. Можливо, ми перебільшуємо, бо дуже хочемо їх бачити... Чому компанії, які тут є, не йдуть, хоча тут так погано? Тому що всі сподіваються на майбутнє, займають своє місце. Рано чи пізно, але настане момент, коли Україна почне процвітати.
Кальман Міжеї: В оновлену прокуратуру зараз йдуть ті, хто має приховані наміри
Керівник місії ЄС, який залишає посаду: "Я на кожній зустрічі кажу про це. Часом навіть починаю ставати схожим на папугу. Неможливо будь-що реформувати з таким підходом!.. 500 гривень посадового окладу не можуть бути привабливими. Так в поліцію підуть тільки невдахи та корупціонери..."
Посол України в Греції: Ципрас особисто втручався, щоб прискорити голосування за асоціацію
Після перевиборів можна говорити, що нова коаліція стала більш проєвропейською, більш дружньою до України. Крім того, сам Ципрас змінюється як керівник... Від початку цього року до моменту нашої розмови приблизно п'ятдесят громадян України були затримані в Греції за звинуваченням у перевезенні нелегальних мігрантів.
Юрій Вітренко: Ми або кажемо Газпрому: "Соррі, ваш газ більше не транспортується", або йдемо до суду
"Труба давно збудована, працює, а папірець підписати за півтора роки не вдалося! Словаччина навіть не почала першу стадію – переговори з "Газпромом"!.. Ми говоримо не про добру волю Словаччини, ми говоримо про її зобов'язання. Правила одні для всіх, або гра втрачає сенс..."
Юрій Вітренко: "Треба заздалегідь всьому ринку пояснити, що буде, якщо РФ відключить газ"
Юрій Вітренко: "Газпром заявив, що не транспортуватиме газ через Україну з 2020 року. Наша відповідь – вартість транзиту газу територією України істотно підвищиться... Держава може сказати: всі промспоживачі не отримують газ, він подається лише у лікарні, дитячі будинки, школи і населенню..."
Єврокомісар Ган: "Ми надто часто фінансували обіцянки України. Це потрібно змінити"
Йоганес Ган: «Ви маєте усвідомити: виконання Угоди буде серйозним викликом для країни. Вам доведеться змінити не сотні – тисячі нормативних та регуляторних актів!... Ми не будемо фінансувати держслужбу доти, доки не буде концепції реформи. Українська влада має це нарешті зрозуміти...»
Єгор Божок: "Всі роки у відносинах Україна-НАТО одна зі сторін лише імітувала довіру"
Обрані фрагменти онлайн-конференції керівника української місії при НАТО. Чи можливе повернення Україні ядерного статусу? Яким є справжнє ставлення до росіян в Брюсселі? Коли Київ буде готовий приєднатися до альянсу і чому Грузія готова до цього вже зараз? Про це та інше - в публікації.
Світовий банк: немає сенсу затверджувати нові проекти, якщо існуючі просто "висять"
За останні півтора року вибірка по нашому портфелю була дуже низькою. У цьому календарному році донині ми змогли вибрати лише $100 млн – це з поточного портфеля в $2,8 млрд. Це дуже низький показник... Новопризначені заступники міністрів бояться приймати рішення стосовно впровадження проектів, адже їх звинуватять у тому, що вони зробили щось не так...
Спецпредставник РЄ: "У розслідуванні подій в Одесі та на Майдані є те, що вже не виправити"
Крістос Джакомопулос: "Наш звіт критичний, його мета – показати проблеми, які є. Частину з них ще реально виправити... Вам кажуть про люстрацію суддів? Але вона неможлива, це чітко сказано у висновках ВК!.. Я, схоже, знаю причину, з якої переселенцям не надали права голосу на виборах..."
Посол Литви: "Іноді доводиться говорити українцям відверто, як є, щоб допомогти"
У Литві взагалі не було активних протестів проти НАТО. Ми цей шлях пройшли, тут немає секретів: потрібні реформи. Цей шлях має пройти і Україна... Не думаю, що зараз час говорити про якісь військові заходи і військові способи повернення Криму. Але Крим точно буде українським...
Карл фон Габсбург: ЄС – логічне завершення того, чого ми прагнули в минулому
Ми намагаємося залишатися в політиці і підтримувати ідеї, які в нашій родині йдуть з минулого, в першу чергу – про необхідність наднаціонального права... У нас є можливість говорити про європейські перспективи України та вселяти цю ідею в голови європейців.
Екс-прем'єр Болгарії: антиукраїнська пропаганда почалася у нас ще до війни і до захоплення Криму
На початку конфлікту в Болгарії переважала російська пропаганда. Болгари легко могли повірити пропаганді про громадянську війну та інше... Після Парижа наші ЗМІ повідомили, що Україна погодилася від'єднати Донбас. Навіть болгарські політики не знають, про що були ці переговори...
Карл Більдт: У Путіна є два варіанти – потроху відступати або ж почати наступ на Україну
Особисто мені подобається ідея розмістити в Польщі, Болгарії чи Румунії антитанкову зброю, тренувати на ній українських військових і чітко заявити, що озброєння призначене саме для України... Я думаю, що Європа зможе запобігти падінню Шенгену, але принцип вільного переміщення вже зараз під загрозою...
Єгор Божок: Наша мета – участь оборонпрому України у виробничому ланцюжку країн НАТО
"Ми розраховуємо, що НАТО допоможе нам відбудувати Військово-морські сили... На сьогодні в альянсі бачать дві загрози. Перша – російська агресія, друга – ісламський тероризм. А принцип діяльності і роботи НАТО – це дотримання балансу. І я не вірю, що альянс приділятиме більшу увагу одному з них..."