Інтерв'ю

Екс-генсек НАТО: перехід Донбасу у заморожений конфлікт матиме руйнівні наслідки
Екс-генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен: "Тліючі чи заморожені конфлікти є частиною загальної стратегії Росії. Вона хоче тримати своїх сусідів слабкими і залежними, наскільки можливо... Агресія РФ, спрямована проти територій НАТО в Арктиці, означатиме напад на весь Альянс, і я думаю, Росія це усвідомлює..."
"Польська влада показує, що не зацікавлена зменшити міжетнічне протистояння"
Голова Об'єднання українців Польщі Петро Тима: "В рамках правлячої коаліції, серед депутатів, серед керівників медіа, серед урядовців нижчого рівня також є люди з явно антиукраїнськими поглядами. В партії відбуваються тертя, і досі невідомо, яка фракція переможе".
Посол України при ЄС: Я не вважаю, що Шенген зараз розвалюється
Микола Точицький: "Є такі питання, де сторона ЄС брала зобов’язання перед Україною і досі їх не виконала, з різних причин... Довіра до партнера – дуже важлива. І якщо європейці дадуть настільки потужний негативний сигнал, то суспільство, на жаль, теж зреагує на нього негативно..."
Роман Безсмертний: Виборів на Донбасі не буде ні цього, ні наступного року
Роман Безсмертний, представник України в "політичній підгрупі", в четвер повідомив ОБСЄ, РФ та сепаратистів про свою відставку. Перед тим в інтерв'ю "Європейській правді" він розповів про майбутнє Мінська, про можливі помилки та імовірний подальший розвиток ситуації...
Іванна Климпуш-Цинцадзе: Я вже кілька разів пояснювала в уряді, що означає термін "євроінтеграція"
Віце-прем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції: "По Україні не передбачено спецпроцедури відмови від безвізового, ця можливість навіть не обговорюється. І у нас є всі можливості, щоби до кінця літа пройти всі юридичні процедури... Корупція – це проблема не тільки вищих ешелонів влади..."
Глава місії ЄС: Треба призначити молодих, енергійних людей на ключові позиції в прокуратурі
Кястутіс Ланчінскас, голова Консультативної місії ЄС: "Пропонують взяти державу, все знищити, привезти нове суспільство, побудувати все заново. Так не вийде!.. Навіть без грошей можна серйозно змінити роботу поліції. Потрібна переатестація всього складу – і керівників, і виконавців..."
Володимир Лапа: Ми трошки переграли з дерегуляцією
Голова Держпродспоживслужби: "Європейського споживача не цікавить питання безпеки їжі, оскільки він звик довіряти своїм контролюючим органам. А ці органи під нашу відповідальність відкривають ринок. Тому ми повинні надати гарантії того, що ми здійснюємо цей контроль відповідно до європейського законодавства".
Нідерландський депутат: Ми лише зараз починаємо кампанію за Угоду з Україною
Міхіл Серваас: «Кампанія проти України справді використовує російські, часто фейкові аргументи, але чітких доказів фінансування з РФ немає... Є шанс, що Нідерланди просто викреслять із числа підписантів Угоди і вона діятиме в усій Європі – але не в Нідерландах...»
Кондоліза Райс: Україна робить одну революцію за іншою. Може, вже час управляти державою?
Екс-держсекретар США: "Я не бачу можливості швидкого вирішення кримського питання. На жаль, в Криму ми отримали ще один заморожений конфлікт на території Європи... Не можна постійно жити в кризі! У вас за 25 років відбулося три революції. Може, нарешті час управляти державою?"
Глава МЗС Данії: Ви просто не маєте іншого шляху, крім створення реформованої України
Крістіан Єнсен: "Ідея віце-прем’єра з євроінтеграції – важлива, але не єдина. Головний наголос – допомогти Україні реформувати систему прокуратури та суди... Данія підтримує візову лібералізацію. Але на практиці надання безвізового режиму залежатиме від прогресу, який покаже Україна..."
Заступник глави МЗС: Мінськ-2 не ідеальний, та в Мінську-3 може бути те, що ми взагалі не перетравимо
Вадим Пристайко: "Ми кажемо на переговорах: добре, мабуть, ви нам готові допомогти миротворчою місією? Ні? Як ми тоді проведемо вибори, якщо у нас журналістів захоплюють у полон? Або як ми надішлемо наших представників Центральної виборчої комісії в Луганськ і Донецьк?"
Екс-глава Генштабу Грузії: Перехід української армії на стандарти НАТО займе від сили три роки
Щодо грузинського генерала Георгія Каландадзе на батьківщині порушено кримінальну справу. Сам Каландадзе вважає, що став жертвою політичних інтриг. УП поговорили з екс-главою Об'єднаного Генштабу Грузії про те, що з досвіду грузинських реформ в армії може стати в нагоді українським військовим (рос.).
Торговий представник України: Про успіхи в просуванні експорту тепер говорити набагато важче
Наталія Микольська: "Нинішня ситуація з іміджем України, зважаючи на всі нинішні скандали, вплине на ефективність просування українського експорту. Простий приклад – часто західні компанії відмовляються від купівлі української продукції, адже прекрасно розуміють, що, зважаючи на корупцію на митниці, цей товар може не доїхати вчасно, або мати інші корупційні ризики".
Лідер протестів у Молдові: Ми втрачаємо шанси на безкровну зміну режиму
Нинішня позиція Києва є абсолютно пасивною... Ми всі знаємо, що Плахотнюк і Порошенко були партнерами по бізнесу. Більше того – знаємо, що цей бізнес було рейдерськи захоплено людьми Плахотнюка. Дуже сподіваюся, що всі розмови про їхню дружбу – не більше ніж піар Плахотнюка. Хоча б тому, що не можна дружити із сутенером.
Торговий представник України: Падіння експорту через блокаду РФ складе близько $450 млн
Наталія Микольська: "Після старту ЗВТ можна прогнозувати бізнес-процеси не на рік, а на п’ять-сім років. Тепер бізнес може зрозуміти, що на нього чекає... Ми справді очікуємо проблем з транзитом через РФ. Але не зрозуміло, чи буде зупинено весь експорт, чи не весь, як це відбудеться..."
Заступник міністра оборони: Не хочу вірити, що перемога у війні відкладається на роки
Ігор Долгов: "Я зможу сказати, що свою задачу виконав, коли ми візьмемо участь у саміті НАТО не як партнер, а як член Альянсу. Звісно, це завдання не на один рік, але альтернативи цьому напрямку немає... Спектр стандартів НАТО дуже широкий. Є навіть стандартизований протокол допиту військовополонених..."
Новий посол України в ООН: Ми запізнилися з рішенням про розірвання дипвідносин з Москвою
Володимир Єльченко: "Для миротворчої місії, яка охопила би окуповані чи неконтрольовані частини території України, треба було б розгорнути десь 25 тисяч військових... У дипломатії немає заборонених форм. Дехто вважає, що можна душу дияволу продати заради захисту інтересів своєї країни..."
Голова NATO Stratcom: Росія та ІДІЛ удвох атакують цінності Європи
Яніс Сартс: "У стратегії Росії дуже важливим елементом було створення атмосфери незрозумілості. Це можна було використовувати, оскільки деякі держави не хочуть погіршувати відносини з РФ. Ці країни намагалися уникнути прямих звинувачень Росії, і така атмосфера незрозумілості їм вигідна".
Новий президент EBA: немає явних причин, щоби бізнес сказав – завтра Україна процвітатиме
Ми бачимо перші ластівки поліпшення. Можливо, ми перебільшуємо, бо дуже хочемо їх бачити... Чому компанії, які тут є, не йдуть, хоча тут так погано? Тому що всі сподіваються на майбутнє, займають своє місце. Рано чи пізно, але настане момент, коли Україна почне процвітати.
Кальман Міжеї: В оновлену прокуратуру зараз йдуть ті, хто має приховані наміри
Керівник місії ЄС, який залишає посаду: "Я на кожній зустрічі кажу про це. Часом навіть починаю ставати схожим на папугу. Неможливо будь-що реформувати з таким підходом!.. 500 гривень посадового окладу не можуть бути привабливими. Так в поліцію підуть тільки невдахи та корупціонери..."