Інтерв'ю

Міністр оборони Литви: З 10 тисячами загиблих не можна говорити про "холодну війну" з РФ
Юозас Олекас: "Геополітика важлива. Але якщо ви зробите всі інші кроки, одна лише геополітика не заблокує ваше членство в НАТО... "Джавеліни" ми почали закуповувати ще 2004 року. Того факту, що ми є членом НАТО, достатньо, щоб зняти перешкоди для купівлі такого озброєння..."
Посол України в Австрії: Репутація нашої країни гірша, ніж Україна є насправді
Олександр Щерба: "Наша теза "сьогодні ми потрапили під агресію, а завтра будете ви" – не сприймається. Австрійці чітко знають, що "завтра вони не будуть"... Аргументи, які ми звикли наводити, не є хибними, вони правильні. Але треба бути готовими, що у відповідь ти побачиш порожні очі..."
Посол України у Франції: Нормандський формат після 2017 року – примарна перспектива
"Вперше переважна частина французьких політиків почала сприймати Україну як самостійного гравця. Навіть українофоби зрозуміли, що Україна – це не Росія.... Зараз жодного оптимізму і ентузіазму щодо 2017 року в мене немає. Але якщо говорити про стратегічну перспективу, то він є..."
Посол України в РЄ: Росіяни можуть повернутися до ПАРЄ, і це буде дуже поганий день для Європи
В Парламентській асамблеї є група людей, які хочуть повернути Росію до зали ПАРЄ за будь-яку ціну. Чи мають вони достатню кількість голосів? Це під питанням. І осінь буде дуже напруженою... Росія загнала всіх в стан: бійтесь нас, бо ми здатні на все. І, на жаль, ця стратегія нерідко працює...
Посол Туреччини: Ми за кращі відносини з РФ, але не поступимося щодо України та Криму
Посол Йонет Джан Тезель: "Те, що я вам розповім, схоже на конспіративну теорію, але це правда... Ми витратили роки на скасування смертної кари не для того, щоби тепер повернути її... Певна критика зрозуміла, але важливо як, коли та як голосно ви її висловлюєте. І деякі держави вчиняють не мудро..."
Керівник місії при НАТО: Ми не лише просимо – Україна має серйозні пропозиції для Альянсу
В.о. глави місії України при Альянсі Єгор Божок: "Ніколи в історії Альянсу, ви можете перевірити це, країні-партнеру не надавався такий за обсягом пакет допомоги... Тепер НАТО надаватиме Україні поради принципово іншого рівня – не ситуативні для вирішення тих чи інших питань, а стратегічні..."
Тімоті Снайдер: Не думаю, що все це може призвести до краху ЄС. Brexit лише приведе нас в якусь іншу Європу
Американський історик Тімоті Снайдер впевнений, що зараз для України склалася дуже хороша зовнішньополітична кон'юнктура. Це у Великобританії тепер можуть бути серйозні проблеми, проте на європейське майбутнє України він дивиться з великим оптимізмом. (рос.)
Екс-генсек НАТО: перехід Донбасу у заморожений конфлікт матиме руйнівні наслідки
Екс-генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен: "Тліючі чи заморожені конфлікти є частиною загальної стратегії Росії. Вона хоче тримати своїх сусідів слабкими і залежними, наскільки можливо... Агресія РФ, спрямована проти територій НАТО в Арктиці, означатиме напад на весь Альянс, і я думаю, Росія це усвідомлює..."
"Польська влада показує, що не зацікавлена зменшити міжетнічне протистояння"
Голова Об'єднання українців Польщі Петро Тима: "В рамках правлячої коаліції, серед депутатів, серед керівників медіа, серед урядовців нижчого рівня також є люди з явно антиукраїнськими поглядами. В партії відбуваються тертя, і досі невідомо, яка фракція переможе".
Посол України при ЄС: Я не вважаю, що Шенген зараз розвалюється
Микола Точицький: "Є такі питання, де сторона ЄС брала зобов’язання перед Україною і досі їх не виконала, з різних причин... Довіра до партнера – дуже важлива. І якщо європейці дадуть настільки потужний негативний сигнал, то суспільство, на жаль, теж зреагує на нього негативно..."
Роман Безсмертний: Виборів на Донбасі не буде ні цього, ні наступного року
Роман Безсмертний, представник України в "політичній підгрупі", в четвер повідомив ОБСЄ, РФ та сепаратистів про свою відставку. Перед тим в інтерв'ю "Європейській правді" він розповів про майбутнє Мінська, про можливі помилки та імовірний подальший розвиток ситуації...
Іванна Климпуш-Цинцадзе: Я вже кілька разів пояснювала в уряді, що означає термін "євроінтеграція"
Віце-прем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції: "По Україні не передбачено спецпроцедури відмови від безвізового, ця можливість навіть не обговорюється. І у нас є всі можливості, щоби до кінця літа пройти всі юридичні процедури... Корупція – це проблема не тільки вищих ешелонів влади..."
Глава місії ЄС: Треба призначити молодих, енергійних людей на ключові позиції в прокуратурі
Кястутіс Ланчінскас, голова Консультативної місії ЄС: "Пропонують взяти державу, все знищити, привезти нове суспільство, побудувати все заново. Так не вийде!.. Навіть без грошей можна серйозно змінити роботу поліції. Потрібна переатестація всього складу – і керівників, і виконавців..."
Володимир Лапа: Ми трошки переграли з дерегуляцією
Голова Держпродспоживслужби: "Європейського споживача не цікавить питання безпеки їжі, оскільки він звик довіряти своїм контролюючим органам. А ці органи під нашу відповідальність відкривають ринок. Тому ми повинні надати гарантії того, що ми здійснюємо цей контроль відповідно до європейського законодавства".
Нідерландський депутат: Ми лише зараз починаємо кампанію за Угоду з Україною
Міхіл Серваас: «Кампанія проти України справді використовує російські, часто фейкові аргументи, але чітких доказів фінансування з РФ немає... Є шанс, що Нідерланди просто викреслять із числа підписантів Угоди і вона діятиме в усій Європі – але не в Нідерландах...»
Кондоліза Райс: Україна робить одну революцію за іншою. Може, вже час управляти державою?
Екс-держсекретар США: "Я не бачу можливості швидкого вирішення кримського питання. На жаль, в Криму ми отримали ще один заморожений конфлікт на території Європи... Не можна постійно жити в кризі! У вас за 25 років відбулося три революції. Може, нарешті час управляти державою?"
Глава МЗС Данії: Ви просто не маєте іншого шляху, крім створення реформованої України
Крістіан Єнсен: "Ідея віце-прем’єра з євроінтеграції – важлива, але не єдина. Головний наголос – допомогти Україні реформувати систему прокуратури та суди... Данія підтримує візову лібералізацію. Але на практиці надання безвізового режиму залежатиме від прогресу, який покаже Україна..."
Заступник глави МЗС: Мінськ-2 не ідеальний, та в Мінську-3 може бути те, що ми взагалі не перетравимо
Вадим Пристайко: "Ми кажемо на переговорах: добре, мабуть, ви нам готові допомогти миротворчою місією? Ні? Як ми тоді проведемо вибори, якщо у нас журналістів захоплюють у полон? Або як ми надішлемо наших представників Центральної виборчої комісії в Луганськ і Донецьк?"
Екс-глава Генштабу Грузії: Перехід української армії на стандарти НАТО займе від сили три роки
Щодо грузинського генерала Георгія Каландадзе на батьківщині порушено кримінальну справу. Сам Каландадзе вважає, що став жертвою політичних інтриг. УП поговорили з екс-главою Об'єднаного Генштабу Грузії про те, що з досвіду грузинських реформ в армії може стати в нагоді українським військовим (рос.).
Торговий представник України: Про успіхи в просуванні експорту тепер говорити набагато важче
Наталія Микольська: "Нинішня ситуація з іміджем України, зважаючи на всі нинішні скандали, вплине на ефективність просування українського експорту. Простий приклад – часто західні компанії відмовляються від купівлі української продукції, адже прекрасно розуміють, що, зважаючи на корупцію на митниці, цей товар може не доїхати вчасно, або мати інші корупційні ризики".