Українські кондитери планують у 8 разів збільшити експорт до ЄС

Вівторок, 10 червня 2014, 13:50

Українські кондитери упродовж 5-7 років мають намір збільшити експорт продукції до ЄС у 8 разів – до 400 млн. дол., про це 10 червня в Києві на прес-конференції в УНІАН повідомив президент профільної асоціації "Укркондпром" Олександр Балдинюк.

"Ми сподіваємося, що в середньостроковій перспективі – до 5-7 років – зможемо налагодити експорт до Європейського Союзу в грошовому виразі до 400 млн. дол.", - сказав Балдинюк.

Хоча за даними Міністерства доходів і зборів, у 2013 році Україна скоротила експорт кондитерських виробів з цукру (без вмісту какао) на 8,7% у грошовому виразі порівняно з 2012 роком – до 158 млн. дол., шоколаду – на 16,8%, до 526,6 млн. дол. При цьому найбільшими імпортерами українською солодощів без вмісту какао були Російська Федерація (35,8% від загального обсягу), Азербайджан (10,4%) і Казахстан (9,2%). Вітчизняний шоколад торік, в основному, імпортували РФ (58,2%), Білорусь (7,6%) та Азербайджан (4,6%).

Сьогодні європейський ринок солодощів дуже перенасичений кондитерськими виробами і експерти оцінюють його майже в 400 млрд. євро, натомість ринок митного союзу оцінюють в 4 млрд. євро, наголосив Балдинюк. Однак висока конкуренція європейського ринку не лякають українських кондитерів. Вони хочуть у 8 разів збільшити експорт солодощів.

Разом з тим, глава "Укркондпрому" додав, що темпи поставок за кордон кондитерських виробів з України гальмуються відсутністю компенсації експортерам податку на додану вартість (ПДВ)."Наша держава досить вільно трактує зобов'язання щодо повернення експортного ПДВ, але для експортерів це дуже важливо. Порухів щодо його повернення ми не бачимо досі", - сказав Балдинюк.

Нагадаємо, що з 23 квітня цього року Європейський Союз в односторонньому порядку відкрив свої ринки для українських товарів у рамках автономного преференційного торгового режиму між Україною і ЄС. Преференційний режим торгівлі передбачає зниження ставок митних зборів для поставок українських товарів, а також встановлення квот на такі поставки, що дасть змогу вітчизняним експортерам збільшити поставки на ринки ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Рятівники Путіна: що не так зі спробами Заходу "зберегти обличчя" агресора

Рятуючи обличчя Путіна, західні політики ризикують втратити власні. Телефонні дзвінки до Путіна перешкоджають і стратегічній меті – відновленню миру.

Дмитро Кулеба: Перемогою для України буде визволення Криму і Донбасу

"Європейцям знадобилася війна, щоб визнати, що ми - одні з вас. Знадобилося побачити, як нас вбивають, катують і гвалтують".

"Щоби довести в суді, що був геноцид, треба "залізти в голову" злочинцю"

Антон Кориневич: "За злочини проти людяності дають 20-25 років, за воєнні злочини можуть дати 15 років, можуть дати 10 років"