Оголошено відкритий відбір кандидатів на посаду заступників міністра з питань євроінтеграції - Семерак

Четвер, 12 червня 2014, 12:26

В Кабінеті міністрів оголосили критерії, за явкими здійснюватиметься відбір кандидатів на посади "євроінтеграційних" заступників міністра.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав міністр Кабінету Міністрів України Остап Семерак.

11 червня ц.р. на засіданні Уряду було прийнято рішення щодо проведення відкритого відбору кандидатів на посаду заступників міністрів з питань європейської інтеграції.


Згадана посада була запроваджена розпорядженням Кабінету Міністрів № 501 від 21 травня ц.р. з метою посилення інституційної спроможності органів виконавчої щодо реалізації євроінтеграційного курсу України, пише міністр.

"Пропонована процедура відкритого відбору має стати прогресивною новелою у вітчизняній практиці та дозволить забезпечити призначення на цю важливу посаду справді найбільш професійно підготовлених кандидатів. Саме це є важливою запорукою успішного просування України на євроінтеграційному шляху, беручи до уваги виклики, що постають перед нашою державою у зв’язку з імплементацією Угоди про асоціацію", - пише Остап Семерак.

На думку урядовця, це завдання набуває особливої актуальності напередодні підписання економічної частини Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

Ближчими днями на офіційному веб-сайті Уряду та в газеті "Урядовий кур’єр" буде оприлюднено оголошення про започаткування процедури відкритого відбору кандидатів на посаду заступника міністра з питань європейської інтеграції.

Щоб обійняти посаду заступника міністра з євроінтеграції, Остап Семерак висунув вимоги до потенційних кандидатів, зокрема кожен бажаючий повинен мати:

• вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра або спеціаліста, бажаним є навчання за кордоном у рамках європейських студій;
• досвід проектної роботи та, бажано, досвід ведення переговорів із європейськими країнами та інституціями ЄС, зокрема у складі делегацій України;
• розуміння механізмів функціонування інституцій Європейського Союзу, компетенції його основних органів, а також процесів ухвалення рішень у рамках ЄС;
• обізнаність із основами європейського права (acquis communautaire), зокрема положеннями нормативних актів Європейського Союзу (директивами, регламентами, рішеннями) з урахуванням компетенції відповідного міністерства;
• знання положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС;
• розуміння практичних методів адаптації українського законодавства до положень європейського права та гармонізації його положень з стандартами ЄС;
• знання англійської та, бажано, інших іноземних мов на рівні, який дає змогу вести фаховий діалог з зарубіжними партнерами.
У двотижневий строк з дня оголошення громадяни України, які бажають взяти участь у відборі, зможуть надіслати необхідні документи до Секретаріату Кабінету Міністрів (м. Київ, вул. Грушевського, 12/2), а саме заяву про участь у відборі, біографічну довідку разом з фотокарткою, копію документів про вищу освіту, копію трудової книжки. Крім того, кандидат має право подати інші документи (рекомендації, характеристики тощо).


Відкритий відбір проводиться поетапно:
• оприлюднення оголошення про проведення конкурсу;
• прийом документів від осіб, які бажають взяти участь у відборі, та надсилання до відповідних міністерств;
• проведення співбесід та відбір кандидатів.

У тижневий термін Секретаріат КМУ надсилає отримані документи до відповідних міністерств для їх подальшого розгляду комісією із відбору, зокрема визначення відповідності професійної компетентності кандидата посаді заступника міністра з питань європейської інтеграції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.