"Газпром" першим звернувся до Стокгольмського суду

Понеділок, 16 червня 2014, 10:25

"Газпром" подав позов на НАК "Нафтгогаз" у Стокгольмський арбітражний суд. Про це йдеться в прес-релізі російської компанії.

Обсяг позовної вимоги - близько $4,5 млрд. Причиною спору є стягнення заборгованості за раніше здійснені поставки газу на суму близько $4,5 млрд. Російська сторона вважає, що "Нафтогаз" виконував свої обов'язки неналежним чином відповідно до газового контракту від 2009 року.

Нагадаємо, українська сторона неодноразово заявляла про можливості сплатити борг за ці поставки, однак лише після того, як буде визначена справедлива вартість російського газу. Подібний варіант "Газпрому" пропонували і в Єврокомісії.

"Газпром" і раніше погрожував звернутися в Стокгольмський суд з позовом проти "Нафтогазу" в разі звернення української компанії з проханням встановити переглянути умови українсько-російського газового договору. В результаті, російська компанія першою звернулася в міжнародний арбітраж.

Варто відзначити, що всупереч своїм загрозам у "Газпромі" не стали вимагати виплати за невибраний газ. У чинному контракті існує норма take-or-pay . Згідно з нею, Київ зобов'язаний виплачувати і обсяги невибраного газу. У "Газпромі" вже заявляли, що сума оплати за газ, невибраний в 2013 році, становить $11,4 млрд.

Нагадаємо, вранці в понеділок 16 червня "Газпром" ввів режим передоплати за газ для України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Європа без росіян: як переконати держави ЄС закрити кордон для громадян РФ

Чи можливо на загальноєвропейському рівні заборонити видачу віз росіянам? Та як забезпечити єдність усіх країн-членів ЄС в ініціативі з візовими обмеженнями?

Екоцид під час війни: ще один злочин РФ, який не має залишитися непокараним

Припинення безкарності за екоцид стане сильним сигналом для РФ. Заподіяння серйозної шкоди довкіллю є неприйнятним у будь-якій зоні бойових дій.

Символ окупації: як Естонія завершує декомунізацію у найбільш проросійському місті країни

Символом "ватного опору" в Естонії став радянський танк Т-34 у місті Нарві. Рішення прибрати його з публічного простору викликало протести.