Газпром домовився з ЄК: при збої в українському транзиті використання OPAL може вирости

Понеділок, 16 червня 2014, 16:16

"Газпром" має домовленість з Єврокомісією, що якщо трапляться перебої в поставках газу через Україну, питання з потужностями OPAL вирішуватиметься, заявив глава "Газпрому" Олексій Міллер на прес-конференції в центральному офісі "Інтерфаксу".

"Ми це питання з європейської Комісією зачіпали. І питання зараз звучить таким чином, що якщо ми будемо фіксувати проблеми з транзитом через територію України, то ставитиметься питання по" Опал "і воно буде вирішуватися", - сказав він.

Єврокомісія і Федеральне мережеве агентство ФРН дозволили "Газпрому" використовувати тільки половину потужностей газопроводу OPAL, загальна пропускна здатність якого становить 36 млрд. кубометрів на рік. Це обмежує наповнюваність "Північного потоку" і призводить до подорожчання транзиту по ньому.

Росія і Євросоюз розглядали кілька варіантів  виведення газопроводу OPAL з-під дії Третього енергопакету. При цьому російська сторона називала найбільш оптимальним варіант, при якому вільні потужності OPAL виставлялися б на аукціон. Це дозволило б допустити треті сторони до потужностей газопроводу.

Вирішення питання очікувалося на початку березня, коли вільні потужності OPAL передбачалося виставити на щорічний аукціон на платформі PRIZMA. Однак в останній момент (одночасно з посиленням напруженості навколо України) європейські чиновники відклали ухвалення цього рішення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Рятівники Путіна: що не так зі спробами Заходу "зберегти обличчя" агресора

Рятуючи обличчя Путіна, західні політики ризикують втратити власні. Телефонні дзвінки до Путіна перешкоджають і стратегічній меті – відновленню миру.

Дмитро Кулеба: Перемогою для України буде визволення Криму і Донбасу

"Європейцям знадобилася війна, щоб визнати, що ми - одні з вас. Знадобилося побачити, як нас вбивають, катують і гвалтують".

"Щоби довести в суді, що був геноцид, треба "залізти в голову" злочинцю"

Антон Кориневич: "За злочини проти людяності дають 20-25 років, за воєнні злочини можуть дати 15 років, можуть дати 10 років"