Сесія ПАРЄ відбудеться без участі Росії, але з виступом президента України

Понеділок, 23 червня 2014, 09:23

У Страсбурзі відкривається червнева сесія Парламентської асамблеї Ради Європи, вона триватиме до 27 червня, але російська делегація в ній брати участь не буде, повідомляє Інтерфакс.

ПАРЄ 10 квітня 2014 підтвердила повноваження російської делегації, але позбавила її до кінця року права голосувати, щоб висловити своє засудження і несхвалення дій Росії відносно України. Російські депутати не зможуть також працювати в керівних структурах асамблеї і брати участь у спостереженні за виборами.

Варіант ще жорсткіших санкцій - припинити на цей же термін повноваження делегації - не пройшов.

Проте, делегація РФ на знак протесту достроково покинула квітневу сесію, залишивши за собою право розглянути питання про подальшу участь у діяльності організації. Згодом було вирішено не брати участь в роботі ПАРЄ до повного відновлення повноважень російської делегації.

"Ми вважаємо, що в такому дискримінованому статусі ми не можемо брати участь у діяльності цієї організації", - заявив днями журналістам глава комітету Держдуми з міжнародних справ Олексій Пушков.

Він повідомив, що нещодавно в телефонній розмові з головою Держдуми Сергієм Наришкіним голова ПАРЄ Анн Брассер "попросила його прислати російську делегацію, нехай навіть і з обмеженими повноваженнями, для того, щоб продовжити діалог з Росією".

"Ми не вважаємо в такій ситуації доцільним продовження видимості діалогу, тому що діалог може йти тільки між рівноправними партнерами", - заявив у зв'язку з цим Пушков, пояснивши, що "якщо один з партнерів ущемлений в правах, то діалог неможливий".

"Російська сторона вже неодноразово говорила про свою позицію: ми не будемо брати участі в діяльності Парламентської асамблеї, поки не будуть повністю відновлені всі повноваження російської делегації", - сказав Пушков.

Тим часом президент України Петро Порошенко планує відвідати Страсбург 26 червня.

"Український президент звернеться до Парламентської Асамблеї Ради Європи 26 червня в рамках літньої сесії ПАРЄ", - повідомили в прес-службі Ради Європи. Виступити в ПАРЄ Порошенко запросила президент асамблеї Анн Брассер.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Друга поразка Шольца: який сигнал німецькі виборці надіслали канцлеру та його партії

Старт роботи Олафа Шольца на посаді федерального канцлера вийшов не дуже вдалим. Це показала друга поспіль поразка на регіональних виборах.

Компенсація за знищене війною: на чому вже зараз варто зосередитися Україні

Завдання України – вимагати створення окремого міжнародного механізму з компенсації Україні за рахунок заморожених активів РФ.

Аргумент для Путіна: як питання Косова повернулося у велику політику

Якщо не поставити крапку в косовському питанні, то Росія буде постійно використовувати цей прецедент для виправдання анексії територій сусідніх держав.