Крайньо праві отримають €50 млн. від ЄС

Четвер, 5 червня 2014, 12:30

Нова крайньо права група в Європейському парламенті матиме право отримати до  €50 млн. фінансування від ЄС протягом наступних п'яти років. Цей грошовий куш, визнають партійні лідери, може призвести або до небувалого успіху або до небувалого провалу  правих парламентських сил на  чолі з Національним фронтом Франції.

Його лідерці Марін Ле Пен доведеться знайти ще принаймні двох євродепутатів з різних країн ЄС, перш ніж вона зможе сформувати нову крайньо праву групу в Європейському парламенті і нарешті відсвяткувати свій успіх на виборах.

Майбутнє угруповання наразі включає Нідерланську партію за свободу Герта Вілдерса, партію Свободи Австрії, Лігу Півночі Італії та Фламандський інтерес Бельгії . Цей список надто короткий , щоб задовольнити поріг створення окремої групи. Для формування політичної групи потрібно щонайменше 25 депутатів Європарламенту з 7 країн-членів.

Як повідомлялося раніше, Національний фронт Франції домігся значних успіхів на виборах до Європейського парламенту в цьому році , отримавши 24 депутатських крісла. Ле Пен і її союзники тепер хочуть перевести цей успіх в готівку шляхом формування групи, котра матиме право на державне фінансування ЄС.

У разі успіху, група крайньо правих партій, до якої наразі входять 38 депутатів Європарламенту , будуть претендувати на фінансування з бюджету Європейського парламенту. Згідно з дослідженнями аналітичного центру "Відкрита Європа", разом 38 депутатів Європарламенту можуть подати заявку на :

  • щорічний грант в розмірі €2,974,718.39 за створення і функціонування нової групи.
  • грант для об’єднаної пан-європейської політичної партії  - € 895,830.73.      
  • € 572,210.71 для об’єднаної політичної фундації або аналітичного центру.

Тобто загальна сума фінансування складе €4,442,759.83 щорічно або  €22 млн. протягом п'ятирічного терміну повноважень парламенту.

Річна зарплата євро депутата складає €96246 в рік (до оподатковування)

Таким чином, тільки у вигляді зарплат за п’ять років п'ять партій з 38 депутатами отримають €18320000.

У поєднанні з максимальною сумою потенційною гранту, протягом усього терміну повноважень наступного парламенту  крайньо праві отримають  €40320000, не враховуючи додаткових витрат і пенсій.

38 крайньо правих євродепутатів можуть також претендувати на індивідуальне фінансування в розмірі €51588 на рік, що в кінцевому результаті обійдеться європейським виборцям в  €9,8 млн. протягом п'яти років.

Зарплати для євродепутатів складуть найбільшу частку потенційного фінансування 


Врешті-решт загальна сума гранту складе €50,3 млн. на весь термін повноважень цього скликання Європарламенту, не включаючи щедрої пенсії на суму до €68800, на котру можуть претендувати всі євродепутати.
 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Курс на анексію: з якими викликами вже незабаром може зіткнутися влада Грузії

Офіційний Тбілісі намагається проводити максимально безконфліктну до РФ політику. Та чи збереже це від анексії грузинські території?

"Це не наша війна"? Що означає угорський підхід до агресії РФ проти України

Спільним інтересом наших держав є європейська інтеграція українського народу, із гарантуванням прав угорців Закарпаття.

Глава посольства США: Україна також може вступити до НАТО без ПДЧ

Крим і Донбас – це Україна, і цей факт матиме величезне значення, коли ми будемо ухвалювати рішення про вашу подальшу підтримку у війні.