Євросоюз хоче, щоб Росія вплинула на незаконні збройні угруповання на Донбасі – проект висновків Ради ЄС

Вівторок, 22 липня 2014, 15:10

У проекті висновків Ради Європейського Союзу щодо України міститься заклик до Росії використати свій вплив на незаконні збройні угруповання, щоб зробити можливим проведення розслідування на місці падіння літака Boeing-777 в Донецькій області та домогтися відчутних результатів у деескалації ситуації.

Це випливає з проекту документу, який поширило УНІАН.

"Рада закликає Російську Федерацію активно використати свій вплив на незаконно озброєні групи для того, щоб домогтися повного, негайного, безпечного і надійного доступу до місця падіння літака, всебічного співробітництва з роботи по відновленню останків і речей та повного співробітництва з незалежним розслідуванням, в тому числі забезпечити безперешкодний доступ до місця аварії так надовго, як це необхідно для розслідування і можливого подальшого слідства", - йдеться в проекті висновків.

Крім того, в проекті документу зазначається, що спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ, яка вже знаходиться в Східній Україні, "має бути надана можливість грати повноцінну роль".

"Рада також знову вимагає від Росії активно використати свій вплив на незаконно озброєні групи і зупинити потік зброї і бойовиків через кордон з тим, щоб домогтися швидких і відчутних результатів у деескалації", - сказано в проекті висновків Ради ЄС, засідання якої зараз відбувається в Брюсселі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Символ окупації: як Естонія завершує декомунізацію у найбільш проросійському місті країни

Символом "ватного опору" в Естонії став радянський танк Т-34 у місті Нарві. Рішення прибрати його з публічного простору викликало протести.

Трамп готується до реваншу: що зможе завадити експрезиденту повернутися у Білий дім

Проміжні вибори, що пройдуть у листопаді, можуть призвести до посилення позицій Дональда Трампа, що зробить цілком реалістичними його президентські амбіції.

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.