Туск подав у відставку

Середа, 10 вересня 2014, 10:57

Дональд Туск передав президентові Польщі прохання про відставку з посади голови уряду.

Про це пише "Польське радіо".

 Прохання пов'язано із тим, що від 1 грудня Дональд Туск буде виконувати функцію голови Європейської ради, на яку його було обрано 30 серпня.

Про свою місію Туск повідомив журналістам при виході із засідання Ради національної безпеки Польщі.

У вівторок вранці прем'єр провів останнє зібрання Кабінету міністрів. Президент Броніслав Коморовський може підписати відставку уряду вже у цей четвер.

Після цього у п'ятницю, очікується,  зустріч президента Польщі з кандидатом від урядової коаліції Евою Копач щодо формування нового уряду, пише Dziennik.pl.

Згідно з Конституцією Польщі, президент має два тижні, щоб призначити прем'єр-міністра. У очільника уряду є ще два тижні після цього, щоб отримати схвалення парламенту, де правляча коаліція має невелику, але надійну більшість, повідомляє Wprost.

Дональд Туск виконував обов'язки глави польського Кабінету міністрів протягом 7 років. Відставка прем’єр-мінстра за польським законодавством тягне за собою відставку всього уряду.

Новий польський уряд має бути сформований до 25 вересня. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Глава посольства США: Україна також може вступити до НАТО без ПДЧ

Крим і Донбас – це Україна, і цей факт матиме величезне значення, коли ми будемо ухвалювати рішення про вашу подальшу підтримку у війні.

А Ердоган проти: навіщо Туреччині блокувати розширення НАТО

Чи використає Анкара своє право вето для блокування членства Фінляндії та Швеції? Такий демарш більш схожий на запрошення західних країн до торгу.

Сенатор, що воює за РФ: через кого у США загальмували нову допомогу Україні

Влітку 2018 року Ренд Пол їздив у Москву, привіз звідти конфіденційний лист до Трампа. І нібито намагався стати посередником у врегулюванні "українського питання".