ШОТЛАНДІЯ СКАЗАЛА "НІ" розділу Британії. 55,4% проголосували проти

оновлюється
П'ятниця, 19 вересня 2014, 08:08

Попередній підрахунок голосів на референдумі в Шотландії засвідчив впевнену перемогу тих, хто виступав проти сепаратистських тенденцій в Шотландії.

Про це повідомляє BBC з посиланням на проміжні дані підрахунку голосів.

За результатами підрахунку, оприлюдненими рано-вранці у п'ятницю, у 26 з 32 регіонів Шотландії 54% виборців віддали голоси проти незалежності, в той час як 46% - підтримали відокремлення від Великої Британії.

Згодом оновлені дані збільшили рівень підтримки цілісності Великої Британії. За результатами підрахунку у 31 з 32 регіонів підтримка збереження єдиної Британії сягнула 55,42%, за незалежність висловилися 44,58% виборців.

Це збігається з результатами опитувань, які BBC оприлюднила після закриття виборчих дільниць. За даними телекомпанії, 55% виборців підтримали цілісність Великої Британії.

Лише в трьох з 32 регіонів Шотландії виборці підтримали рішення про відділення. Серед них - найбільший шотландський регіон Глазго (53,5% "за", 46,5% "проти"). Водночас у трьох регіонах кількість противників незалежності перевищила 65%.

Британський прем'єр Девід Кемерон привітав прибічників єдності з переконливим результатом. BBC наводить кадри зі святкування перемоги.

 

Референдум, який відбувся 18 вересня, підсумував дворічну кампанію за незалежність Шотландії.

За останні тижні кількість прихильників відокремлення суттєво зросла, тож були побоювання, що шотландці ініціюють розпад Великої Британії.

Це призвело до падіння на фондовому ринку - бізнес вважав ймовірний розділ держави негативною подією.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.