МЗС завершує процедуру відкликання консула, що захищав Януковича

Четвер, 2 жовтня 2014, 15:23

Міністерство закордонних справ надіслало генеральному консулу України в Барселоні Олександру Хрипунову офіційний лист про його повернення до України.

Про це "Європейській правді" повідомило джерело в МЗС.

 "Документ направлений Хрипунову 26 вересня. Там написано, що він має повернутися до Києва у місячний термін", - заявив співрозмовник.

Як повідомлялося, Олександр Хрипунов став фігурантом публічного скандалу, оскільки виправдовував "диктаторські закони", ініційовані режимом Януковича і ухвалені Верховною радою 16 січня.

Попри оприлюднення інформації про це консул не лише не вибачився, але й продовжував відстоювати таку позицію. Зокрема, у вересні він заявив, що "закони про диктатуру" ґрунтуються на європейських нормах.

Публічне обговорення з цього приводу тривало ще з червня, без реакції з боку МЗС. Однак після низки публікацій у ЗМІ та після останніх заяв консула в зовнішньополітичному відомстві повідомили, що міністр ухвалив рішення про відкликання дипломата з відрядження.

Варто зазначити, що МЗС мав право встановити коротший строк його повернення до Києва.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Рік після Афганістану: що змінила найбільша зовнішньополітична поразка Джо Байдена

Рік тому Сполучені Штати розпочали виведення своїх останніх військових з Афганістану. Це рішення вплинуло не лише на регіон, але й на США та навіть на Україну.

Мир на умовах Туреччини: як Україні реагувати на тиск щодо нових переговорів з РФ

Події, які відбуваються в Криму, стають також частиною нашого переговірного процесу з Туреччиною та РФ ще до того, як він формально розпочався.

Залежність від сусіда: чому вступ України до ЄС прив'язаний до Молдови і навпаки

Україна та Молдова пов’язані у процесі інтеграції і будуть рухатися вперед тільки за умови, якщо і Київ, і Кишинів гарно виконуватимуть своє домашнє завдання.