Дорадча місія ЄС: безпековий сектор треба будувати навіть не з нуля – все гірше

Понеділок, 17 листопада 2014, 09:58

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін та високий представник ЄС із зовнішньої та безпекової політики Федеріка Могеріні в понеділок вранці підписали угоду щодо статусу Консультативної місії ЄС з реформування українського безпекового сектору.

Церемонія відбулася в Брюсселі перед початком засідання Ради ЄС у закордонних справах, передає кореспондент "Європейської правди".

Керівник місії ЄС Кальман Міжеї у спілкуванні з журналістами перед церемонією підписання заявив, що правоохоронний сектор перебуває в такому стані, коли його перебудова є складнішою, ніж створення з нуля.

"Необхідно розбудувати сектор безпеки України з нуля, чи навіть зі стану гіршого, ніж з нуля", - зазначив європейський дипломат.

Він відмовився прогнозувати, яким буде результат діяльності дорадчої місії ЄС.

"Ніколи не буде того рівня змін, на якому можна говорити "досить". Але нам потрібно досягти критичного рівня змін, який створив би відчутну різницю (із нині існуючою ситуацією у безпековому секторі)", - сказав Міжеї.

Агенція УНІАН зазначає, що підписана Угода містить 19 статей та визначає правовий порядок розгортання Місії та її функціонування. Положеннями угоди охоплено такі питання, як правила перетину кордону та пересування територією України персоналом Місії, привілеї та імунітети персоналу та Місії загалом.

Врегульовані питання винайму місцевого персоналу, а також здійснення кримінальної юрисдикції по відношенню до персоналу Місії.

Окремо визначені механізми співпраці та доступу до інформації, у тому числі у контексті обміну інформацією з обмеженим доступом з українським урядом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua