Прем’єр Чехії не згоден з президентом: Україна має право вибору щодо вступу в НАТО

Четвер, 27 листопада 2014, 08:45

Прем’єр Чехії Богуслав Соботка не погоджується з президентом Мілошем Земаном, що Україна має обрати нейтральний статус та "фінляндизацію".

Про це він заявив під час візиту до Ізраїлю, повідомляє Novinky.cz.

За словами Соботки, незважаючи на те, що наразі Україна не готова до вступу в НАТО, і це питання не стоїть на порядку денному, в майбутньому вона має право сама вирішувати це питання.

"Бути чи не бути Україні членом НАТО, а також членом ЄС, має стати її рішенням. Україна має право вирішувати своє майбутнє на підставі волі своїх громадян і рішень своїх обраних представників", - наголосив чеський прем’єр.

Саме тому, відзначив Соботка, він не може погодитися з рекомендаціями Земана.

"Фінляндизація означатиме, що ми визнаємо Україну як сферу впливу РФ і приймемо той факт, що її майбутнє будуть вирішувати не громадян України, а інша країна, зокрема Росія", - підкреслив він.

"Саме цей підхід був причиною політичних змін, які відбулися в Україні", - підкреслив Соботка, говорячи про тиск РФ на попередню українську владу з тим, щоб вона не підписувала Угоду про асоціацію з ЄС.

Нагадаємо, раніше президент Чехії Мілош Земан заявив, що Україна має бути нейтральною державою і йти шляхом так званої "фінляндизації".

Крім того, він наголосив, що цілковито згоден зі словами глави МЗС Німеччини про те, що Україна не буде членом НАТО.

Водночас глава МЗС Чехії Любомир Заоралек та міністр фінансів Андрій Бабіш заявили, що Чехія, як і жодна інша країна, не повинна втручатися в зовнішню політику України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.