Близько 70% чехів не згодні з висловами свого президента щодо України

Субота, 22 листопада 2014, 16:43

Майже 70% громадян Чехії не згодні з висловлюваннями свого президента Мілоша Земана щодо України.

Такими є результати дослідження Чеського радіо, повідомляє видання ČeskéNoviny.

Більше двох третин населення вважає, зокрема, що висловлювання президента розділяють суспільство. Така ж кількість людей вважає, що Земан створює негативний Імідж Чехії за кордоном. Так думають навіть ті, хто підтримав Земана на виборах в січні 2013 року.

Ще три чверті чехів засудили те, що Земан матюкався в прямому ефірі.

Дослідження показало, що найбільш чутливо люди сприймають суперечливі твердження Земана щодо України. Майже 70% людей не згодні саме з твердженням, що на українській території немає російської регулярної армії.

Речник президента Їржі Овчачек зазначив, що слова президента щодо російських військ в Україні не поділяє, проте відмовляється називати це вторгненням.

Овчачек пояснив негативні результати загальною напруженістю останніх тижнів і роллю, яку в ній відіграли ЗМІ.

"Це є результатом турбулентної атмосфери останнього тижня. Певною мірою це все підігрівалося засобами масової інформації. Але дуже важливо, щоб президент продовжував свої прямі контакти з громадянами" - сказав він.

Крім того, загальна довіра до президента Земана, згідно з даними Центру вивчення громадської думки, різко знизилась – з 58% у жовтні до 37% у листопаді. Це мінімальний показник з часу перебування Земана на президентській посаді.

Нагадаємо, 17 листопада в Чехії пройшли масові демонстрації з вимогою відставки президента через прокремлівську і антиукраїнську політику, самого Земана освистали і закидали яйцями.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Друга поразка Шольца: який сигнал німецькі виборці надіслали канцлеру та його партії

Старт роботи Олафа Шольца на посаді федерального канцлера вийшов не дуже вдалим. Це показала друга поспіль поразка на регіональних виборах.

Компенсація за знищене війною: на чому вже зараз варто зосередитися Україні

Завдання України – вимагати створення окремого міжнародного механізму з компенсації Україні за рахунок заморожених активів РФ.

Аргумент для Путіна: як питання Косова повернулося у велику політику

Якщо не поставити крапку в косовському питанні, то Росія буде постійно використовувати цей прецедент для виправдання анексії територій сусідніх держав.