РФ слідом за Данією готується висунути претензії на Арктику

Вівторок, 16 грудня 2014, 17:43

Росія буде вимагати розширення континентального шельфу в Арктиці і, як і Данія, претендуватиме на Північний полюс.

Про це йдеться у коментарі Міністерства закордонних справ Росії.

"Нам було добре відомо про плани датської сторони (подати заявку в Комісію ООН з питань морського дна). Більш того, давно було зрозуміло, що Данія буде претендувати на розширений континентальний шельф або навіть на Північний полюс. Домагання Росії в рамках підготовлюваної в даний час заявки будуть аналогічними" - йдеться у повідомленні.

При цьому у відомстві не уточнили, коли збираються подати відповідну заявку.

В МЗС наголосили, що Росія й надалі буде співпрацювати з Данією у питанні освоєння приарктичної зони.

"Можливі дотичні ділянки шельфу наших країн у високоширотній Арктиці будуть розмежовані в двосторонньому порядку, шляхом переговорів на основі міжнародного права" - зазначили в МЗС РФ.

Але для цього, на думку Міністерства, потрібно визначити, що є континентальним шельфом тобто продовженням материка. На це, на думку МЗС РФ, потрібно буде 10-15 років.

Нагадаємо, 15 грудня Данія стала першою з країн, яка заявила про права на Північний Полюс, випередивши при цьому Росію та Канаду, і подала заявку про розширення своїх територіальних прав в Арктиці .

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Друга поразка Шольца: який сигнал німецькі виборці надіслали канцлеру та його партії

Старт роботи Олафа Шольца на посаді федерального канцлера вийшов не дуже вдалим. Це показала друга поспіль поразка на регіональних виборах.

Компенсація за знищене війною: на чому вже зараз варто зосередитися Україні

Завдання України – вимагати створення окремого міжнародного механізму з компенсації Україні за рахунок заморожених активів РФ.

Аргумент для Путіна: як питання Косова повернулося у велику політику

Якщо не поставити крапку в косовському питанні, то Росія буде постійно використовувати цей прецедент для виправдання анексії територій сусідніх держав.