Фельдшера ЗС Литви підозрюють у шпигунстві на корить Білорусі

Середа, 3 грудня 2014, 15:33

В середу в суд передано кримінальну справу, в якій обвинувачення в шпигунстві висунуті проти громадянина Литви, який працював у Збройних силах фельдшером, його підозрюють у шпигунстві на користь Білорусі.

Про це повідомляє литовське видання Delfi з посиланням на прокуратуру.

Обвинувачений у шпигунстві збирав інформацію про збройні сили і працював на білоруські спецслужби.

Підозрюваний працював у збройних силах з 2007 року, з квітня 2014 року – зайнятий на професійній військовій службі. Зокрема, він брав участь у міжнародних військових навчаннях, де збирав усю можливу інформацію.

Предметом його особливої зацікавленості були військова техніка, зброя, будівлі, призначені для міжнародних навчань НАТО, стандартні оперативні плани, військові навчання, персональні дані службовців, литовські військові об’єкти тощо.

"Він робив це з корисливих мотивів", - сказав заступник прокурора Раймондас Петраускас, зазначивши, що підозрюваному платили готівкою.

За словами прокурора, обвинувачений визнав свою провину.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Департамент держбезпеки Литви передав в окружний суд Вільнюса справу громадянина Литви Р.Л.,  якого звинуватили у шпигунській діяльності на користь Білорусі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.

Що чекає на Україну після рішення про статус кандидата та коли реально вступити до ЄС

Коли реально досягти повноцінного членства в ЄС? Чи не підемо ми шляхом Туреччини, яка загрузла на стадії кандидатства на багато років?

Заблокований шлях до ЄС: чому не вдалося зрушити інтеграцію Балкан та як це вплине на Україну

ЄС не вдалося розблокувати процес вступу західнобалканських країн, які багато років чекають на членство. Це не заблокує надання кандидатського статусу Україні, але в перспективі може стати для нас проблемою.