Кіссінджер: ми маємо відповісти на безпосередню загрозу з боку РФ

П'ятниця, 30 січня 2015, 14:11

США мають відповісти на безпосередню загрозу, яку Росія представляє для інших країн, особливо для України.

Про це сказав колишній держсекретар США Генрі Кіссінджер у виступі в комітеті у справа збройних сил Сенату США, передає Радіо Свобода.

За його словами, криза в Україні є однією з найбільших з часів Другої світової війни.

"Росія заперечує стратегічну орієнтацію країн, які колись були її сателітами. Захід зацікавлений у тому, щоб відстояти незалежність і життєздатність цих країн", - сказав він.

Однак з багатьох інших питань, наприклад, щодо питання боротьби з ісламським екстремізмом, інтереси Росії і США можуть співпадати.

"Тому перед нами стоїть подвійне завдання: ми повинні відповісти на безпосередню загрозу, яку Росія представляє на кордонах із цим країнами, особливо в Україні, але ми при цьому повинні визначити контекст для ролі, яку Росія може грати в міжнародних відносинах в довгостроковому плані", – зазначив він.

Кіссінджер закликав до виваженого підходу до конфлікту на сході України, особливо в ході розгляду питання про військову залученість до нього США. Адже, за його словами йдеться про території, розташовані всього в п'ятистах кілометрах від Москви, і будь-які військові кроки там можуть мати серйозні наслідки для світової безпеки в цілому.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.