Польща витратить на оборону $8,4 млрд через ситуацію в Україні

Середа, 11 березня 2015, 13:04

У відповідь на погіршення ситуації на схід від Польщі країна збільшила свої витрати на оборону – до 32 млрд злотих ($8,4 млрд) - вдвічі порівняно з 2001 роком.

Про це заявив президент Польщі Броніслав Коморовський, повідомляє видання Interia Fakty з посиланням на інформаційну агенцію РАР.

"Російсько-український конфлікт підтвердив слушність рішення про модернізацію армії, збільшення витрат на оборону і перенесення акцентів на територіальну оборону", - заявив він.

"Тривалий конфлікт між Росією і Україною призвів до глибоких і негативних змін у навколишньому середовищі нашого регіону", - додав президент.

За його словами, ці зміни матимуть тривалий характер, і Польща, надаючи Україні політичну підтримку, виступає за зміцнення обороноздатності  НАТО в цілому і Польщі зокрема.

Він наголосив, що починаючи з 2001 року Польща подвоїла свій оборонний бюджет.

"З 15 млрд злотих, коли я був міністром оборони, до 32 млрд злотих цього року", - сказав польський президент.

За словами Коморовського, він гордий з того, що Польща – серед країн, які серйозно ставляться до власної оборони, однак закликав не забувати, що "наш потужний сусід Росія" витрачає на оборону 4% від ВВП.

Мусимо усвідомити, що знаходимось у ключовому моменті історії. Війна в сусідній державі - великий виклик для Польщі і НАТО, який спільно приймаємо", - заявив Броніслав Коморовський.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Боротьба за танк: як Естонія декомунізувала головний символ радянської окупації

Усі спроби досягти компромісу з російською громадою не мали успіху. Тож в уряду Естонії не залишалося вибору, аніж йти на конфлікт.

Сербська відмова для Путіна: чи буде на Балканах військова база РФ

Навіщо РФ педалює питання створення військової бази у Сербії? І чи зможе Белград довго опиратися цьому тиску?

Антизахідна Грузія: як офіційне Тбілісі йде на конфлікт із США та ЄС

Вже зараз є всі підстави припускати, що на наступних парламентських виборах у Грузії антизахідна риторика буде присутня набагато ширше, аніж досі.