РФ не залишить у спокої Фінляндію у разі конфлікту з НАТО - Міноборони

Вівторок, 31 березня 2015, 08:27

Росія залишить територію Фінляндії в спокої, якщо між НАТО і Росією розгорнеться конфлікт.

Про це заявив міністр оборони Фінляндії в ході телевізійних дебатів, повідомляє видання Yle.

В той же час він заявив, що не вірить у можливість конфлікту між НАТО та Росією.

" Якщо в теорії конфлікт виникне, мені важко уявити, що Росія буде поважати військовий нейтралітет Фінляндії настільки, що не ступить на її територію. Складно повірити, що вони поважали б в цій ситуації Фінляндію", - сказав Хаглунд.

"Я боюся, що у великому конфлікті Москва не буде бачити у Фінляндії нейтральну сторону. Ми міцно пов'язані з Євросоюзом і є з ним єдиним фронтом, і ми тісно співпрацювали з НАТО протягом двадцяти років" - пояснив він.

За його словами, вже членство в ЄС зобов'язує Фінляндію підтримувати інші країни, якщо вони виявляться втягнутими в будь-який конфлікт. З цих причин міністр бачить першочерговим завданням недопущення виникнення конфліктів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Що чекає на Україну після рішення про статус кандидата та коли реально вступити до ЄС

Коли реально досягти повноцінного членства в ЄС? Чи не підемо ми шляхом Туреччини, яка загрузла на стадії кандидатства на багато років?

120 днів боротьби за статус кандидата: погляд із Банкової

Так швидко не рухався до ЄС жоден із нинішніх членів чи кандидатів. І навряд чи хтось зможе це повторити. Але ми не зупиняємось і переходимо до наступних етапів.

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.