Рада ЄС затвердила надання Україні 1,8 млрд євро

Вівторок, 31 березня 2015, 17:37

Рада Європейського союзу ухвалила рішення, яким затвердила надання Україні 1,8 млрд євро макрофінансової допомоги.

Про це йдеться в рішенні на сайті Ради ЄС.

"Рада 31 березня 2015 року ухвалила рішення щодо надання максимум до 1,8 млрд євро подальшої макрофінансової допомоги", - йдеться у повідомленні.

У документі зазначається, що кошти виділено з метою стабілізації економіки України та на проведення реформ, покращення платіжного балансу, як визначено Міжнародним валютним фондом.

"Допомога буде доступна протягом 2,5 років і надаватиметься у вигляді кредитів, які виплачуватимуться у три етапи. Термін кредиту – максимум 15 років", - зазначається у рішенні.

Європейська комісія та Україна мають узгодити кредитну угоду, у якій будуть передбачені детальні умови надання допомоги.

Як повідомлялося, 25 березня депутати Європарламенту схвалили плани ЄС щодо надання Україні кредиту в розмірі 1,8 млрд євро

Макрофінансова допомога надаватиметься трьома траншами: перші два буде виплачено в другій половині 2015 року, третій - на початку 2016 року.

У рамках перших двох програм Київ уже отримав 1,36 млрд євро з 1,61. Решту 250 млн буде виплачено найближчим часом - у квітні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Як російсько-українська війна змусила Японію відновити конфлікт з РФ

Невирішені територіальні суперечки з РФ, найвищий рівень підтримки України та допомога, заради якої довелося переступати через власні принципи – все це про Японію. 

Підтримка тим, хто надихає світ: як ЄС допомогає українцям

Історія судитиме всю міжнародну спільноту за те, як ми допомагаємо українському народу пережити найгіршу гуманітарну катастрофу в Європі з часів Другої світової війни.

Ракети для Лукашенка: що стоїть за заявами Мінська про війну із Заходом

Заяви Лукашенко про купівлю у РФ ракетних комплексів "Іскандер" та С-400 можуть втягнути Білорусь у війну з Україною.