ЄС висунув офіційне звинувачення «Газпрому» в порушенні конкуренції

Середа, 22 квітня 2015, 13:13

Антимонопольний регулятор ЄС висунув повідомлення про претензії російському газовому гіганту "Газпрому".

Про це заявила єврокомісар з конкуренції Маргарет Вестагер у Брюсселі.

"Повідомлення про претензії зачіпає 9 різних країн. Це Естонія, Латвія, Литва, Польща, Чехія, Словаччина, Угорщина і Болгарія", - сказала вона.

Вона нагадала, що "Газпром" домінує на цих ринках і на деяких з ринків є газовим вендором.

В повідомленні про претензії йдеться про те, що "Газпром зловживає своєю домінантною позицією".

"Це лише крок в дуже довгій процедурі. Поки що ми даємо "Газпрому" право захистити", - зазначила Вестагер.

В ЄС вважають, що Газпром реалізує загальну ненормативну стратегію на цих ринках газопостачання, зокрема, ЄК звинуватила монополію у тому,  що вона обмежує країни-клієнти у можливості перепродажу палива до інших країн-членів.

"Комісія вважає, що ці заходи обмежують вільну торгівлю газом в європейській економічній зоні" - йдеться у тексті повідомлення про претензії, оприлюдненому Єврокомісією.

На думку, Єврокомісії, ці обмеження  призводять до нечесної цінової політики у 5 країнах членах (Болгарія, Естонія, Латвія, Литва та Польща), де ціни на газ є завищеними. Крім того, в ЄК назвали незаконною політику прив'язки ціни газу до ціни на нафту.

При цьому, ціна газу поставлена у залежність з наявною газотранспортною інфраструктурою, що теж викликає претензії ЄК.

"Оскільки це питання конкуренції, то ми не консультувалися з країнами ЄС з приводу цього рішення. В іншому випадку ми б зробили справу політичною, чого ми точно не мали на меті" - сказала Вестагер.

Як повідомляється, у Газпрома є 12 тижнів для висловлення заперечень. Крім того, компанія може попросити організації усних слухань щоб представити на них свої аргументи.

Раніше повідомлялося, що таким чином регулятор поновить офіційне розслідування щодо російської монополії, яке було заморожене через події, що спалахнули в Україні рік тому.

Штраф, який Єврокомісія може накласти на "Газпром", може становити 10% від доходів компанії за рік – якщо відштовхуватися від даних компанії за 2013 рік, сума штрафу може досягти 9,3 млрд євро.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua