Рада ратифікувала угоду з Румунією про відсутність наступальної зброї на острові Зміїний

Середа, 8 квітня 2015, 13:38

Верховна рада ухвалила закон "Про ратифікацію Угоди між Кабінетом міністрів України та Урядом Румунії про заходи зміцнення довіри і безпеки".

Про це повідомляє сайт парламенту.

Законом ратифіковано Угоду між Кабінетом міністрів України та урядом Румунії про заходи зміцнення довіри і безпеки, що була підписана 10 березня 2014 року у Києві.

Угода регулює військове співробітництво України і Румунії в зонах, що прилягають до українсько-румунського державного кордону.

Зокрема, визначаються зони застосування угоди, порядок повідомлення сторін про військову діяльність, взаємне запрошення спостерігачів, інформування, проведення інспекцій вказаних районів, зустрічі експертів та інші питання.

Крім того, українська сторона зобов’язується (стаття 6 Угоди) не мати і не розміщувати на острові Зміїний "наступальні озброєння", під якими у цій угоді розуміється фактично будь-яке озброєння за винятком стрілецької зброї.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Союз Орбана та Трампа. Як два одіозних лідери об'єднуються для спільних дій після 2024 року

"Україна – наш сусід. Вони мають нашу повну солідарність", – заявив Орбан, на додаток показавши, що і у цьому питанні готовий до жорсткої маніпуляції.

Курт Волкер: До кінця року ми побачимо зміну на фронті, а далі у росіян буде складна зима

"Коли вам протистоїть такий ворог – місця для компромісу немає. Зараз надто ризиковано навіть тимчасово залишати Крим у руках Росії..."

Відповідь на російські фейки: як Україна переходить на систему НАТО у контролі над зброєю

Звичайні процедури моніторингу кінцевого використання західної зброї в Україні погано підходять для зон активних бойових дій.