В Україну не пустили екс-прем’єра Молдови. МЗС Румунії викликало посла

Вівторок, 12 травня 2015, 19:34

В Україну не пропустили колишнього прем'єр-міністра Молдови Мірчу Друка, який прямував до Чернівців, де народився.

Про це повідомляє видання Іnfoprut.ro.

Колишній глава уряду Молдови і відомий румунський діяч Мірча Друк, який є прихильником ідеї Великої Румунії, що включає в себе і частину українських земель 8 травня не зміг в’їхати в Україну і дізнався, що його ім’я в переліку тих, кому в’їзд до України заборонений.

"Дружня і братня країна заборонила мені повернутися додому. Вони не сказали чому. Для мене ця заборона не має строку дії" - сказав Друк.

У відповідь МЗС Румунії зажадало пояснень з боку українського посла у Румунії Теофіла Бауера, "чому громадянам Румунії забороняють в’їзд до України".

Румунські дипломати підкреслили, що такі дії "не відповідають поточному стану відносин" між двома країнами, в умовах, коли Румунія висловила підтримку Києву на шляху євроінтеграції і територіальної цілісності України.

Як зазначається, український посол взяв до уваги слова румунських дипломатів і запевнив, що передасть всі зауваження владі в Києві.

Видання зазначає, що заборона в'їзду до України на 5 років кількох румунських журналістів, однак щодо Мірчі Друка термін дії заборони не визначено.

Мірча Друк є першим прем'єр-міністром Молдови (1990-1991 роки), в 1992 році емігрував до Румунії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: