Вибори у Польщі та Іспанії показують необхідність переосмислення проекту ЄС - Могеріні

Вівторок, 26 травня 2015, 10:53

Результати президентських виборів у Польщі, який виграв кандидат від євро скептиків і проведення муніципальних виборів в Іспанії, які ознаменувалися втратою позицій правлячою партією, а також новини, що приходять з Греції і Великої Британії, є приводом для ЄС переосмислити проект організації.

Про це заявила високий представник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Федеріка Могеріні, повідомляє EurActiv.

"Результати виборів у Польщі та Іспанії, хоча й по-різному, і новини з Греції і Великобританії, демонструють нам, що є реальна потреба переосмислення нашого буття європейцями, якщо ми хочемо зберегти проект наших батьків-засновників", - сказала Могеріні.

За її словами, через 65 років після декларації Шумана від 9 травня 1950, в якій запропонували створити нову форму організації держав у Європі, майбутнє ЄС не може вирішити звичайна конфронтація між проєвропейськими силами і євроскептиками.

Могеріні наголосила, що особливо важливо зберегти базові цінності різноманіття в Європі.

"Ми залишимося вірними проекту наших батьків, якщо ми приймемо і тих, чиї батьки відрізняються від наших. Це буде не Європа, якщо вона заповниться новими гетто, новими маргіналами, якщо ми житимемо, боячись один одного. Наша історія, історія Європи вчить нас, що інші – це теж ми", - сказала вона.

Раніше глава уряду Італії Маттео Ренці заявив, що результати виборів у деяких європейських країнах, зокрема Польщі та Іспанії, свідчать, що Євросоюз має змінювати свою економічну політику.

Як повідомлялося, президентські вибори в Польщі завершилися поразкою чинного президента Броніслава Коморовського і перемогою опозиційного кандидата Анджея Дуди.

Місцеві та регіональні вибори, що пройшли 24 травня в Іспанії, засвідчили втрату підтримки правлячою Народною партією.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Угода, що розлютила Макрона: як США та союзники змінюють світову систему безпеки

Безпекова угода США, Британії та Австралії спричинила скандал у трансатлантичній спільноті та стала викликом амбіціям Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Східний фланг НАТО: як Румунія шукає інструменти для стримування РФ

Румунія однією з перших держав регіону відчула небезпеку від РФ, почавши вибудовувати систему противаг російському впливу.

Газовий шантаж Путіна: серйозно, проте Україна має шанси на перемогу

Серйозність ситуації на газовому ринку не означає неминучість програшу. Україна може зберегти транзит, завантажити ГТС і при цьому значно знизити ціни.