У Польщі вирішили відзначати День Перемоги 8 травня

Середа, 6 травня 2015, 18:07

Сенат Польщі у середу без внесення поправок підтримав рішення Сейму країни встановити 8 травня національним Днем Перемоги у Другій світовій війни.

Про це повідомляє Укрінформ.

"Скасовується національне свято Перемоги і Свободи, встановлене 9 травня", - йдеться у документі.

В обґрунтуванні до закону підкреслюється, що акт про капітуляцію гітлерівської Німеччини був підписаний о 23:01 загальноєвропейського часу 8 травня і тому в Європі свято Перемоги відзначають саме 8 травня.

Натомість, за московським часом це вже було 9 травня, тому в Росії це свято відзначають саме у цей день.

Зазначається, що немає жодних підстав залишати прийняту в СРСР версію відзначення цього свята.

У документі підкреслюється також, що завершення Другої світової війни у випадку країн, які визволила Червона Армія, і в яких згодом встановлено недемократичну політичну систему "складно визнати як тріумф свободи".

"Тому, спираючись на факти і повагу в Польщі і в інших країнах Центрально-Східної Європи до найновішої історії і її героїв необхідно прийняти рішення згідно із запропонованим законом", - йдеться у документі.

Як повідомлялося, у польське місто Гданськ 7 травня приїдуть президенти щонайменше 11 країн для участі у заходах з нагоди 70-річчя завершення Другої світової війни.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Більше безпеки, менше корупції: чому ЄС змінює свою думку щодо ядерної енергії

Найближчим часом ЄС може докорінно змінити свої підходи до ядерної енергетики. І це однозначно добра новина для України.

Почути Донбас: чого вимагає Україна на процесі в ЄСПЛ щодо злочинів Кремля

Ми прагнемо притягнути до відповідальності РФ за масові порушення прав людини на сході України та зупинити ці порушення...

"Можливість зупинити Північний потік-2 ще існує"

Світлана Заліщук: "Ціни на газ у Європі вже не впадуть до рівня минулого року... Ми війну точно не програли. А у битвах були і перемоги, і поразки".