Латвія вперше проведе військові навчання для резервістів

Понеділок, 8 червня 2015, 11:20

Восени Латвія має намір провести військові навчання для резервістів.

Про заявив голова Національних збройних сил Латвії Раймонд Граубе, повідомляє видання Delfi.

За його словами, вже вислано близько 300 повісток, але число "призовників" буде більше — деяких ще не сповістили.

Планується, що навчання пройдуть в жовтні, і в них задіють представників усіх видів збройних сил: моряків, піхоту, зв'язківців і фахівців з технологій.

"Зараз ми звернули увагу тільки на тих, хто пішов зі служби не пізніше 2008 року, оскільки процес відновлення навиків дуже короткий", — пояснив Граубе.

На тлі зміни ситуації в регіоні Національні збройні сили вперше використовують закон про мобілізацію, який обумовлює процедуру обов'язкової явки та участі в навчаннях осіб, які мають професійний військовий досвід, але вже звільнилися з армії. Цю категорію громадян у рамках закону називають військовими резервістами.

Поки в міністерстві не можуть назвати точну кількість резервістів, які одночасно будуть запрошені на навчання. У полі зору військових — близько 2500 чоловік, п'ята частина яких має досвід міжнародних місій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Екоцид під час війни: ще один злочин РФ, який не має залишитися непокараним

Припинення безкарності за екоцид стане сильним сигналом для РФ. Заподіяння серйозної шкоди довкіллю є неприйнятним у будь-якій зоні бойових дій.

Символ окупації: як Естонія завершує декомунізацію у найбільш проросійському місті країни

Символом "ватного опору" в Естонії став радянський танк Т-34 у місті Нарві. Рішення прибрати його з публічного простору викликало протести.

Трамп готується до реваншу: що зможе завадити експрезиденту повернутися у Білий дім

Проміжні вибори, що пройдуть у листопаді, можуть призвести до посилення позицій Дональда Трампа, що зробить цілком реалістичними його президентські амбіції.