Грецька криза може негативно вплинути на підтримку ЄС України

П'ятниця, 10 липня 2015, 10:50

Криза на європейському фінансовому ринку, викликана складними переговорами з Грецією, може вплинути на умови підтримки України з боку Європейського союзу.

Про це кореспонденту "Європейської правди" розповіло джерело в євроструктурах.

Йдеться про виділення Україні першого траншу макрофінансової допомоги ЄС у розмірі 600 млн євро. Виділення цих коштів заплановано на найближчі тижні.

Щоб залучити ці кошти, Єврокомісія має провести розміщення власних цінних паперів. Однак нинішня ситуація на фінансовому ринку є несприятливою для цього.

Дуже вірогідно, що Україна отримає ці кошти на менший термін, ніж планувалося раніше. Хоча меморандум про виділення Україні фіндопомоги ЄС не вказує термінів позик, планувалося, що Україна отримає 15-річний кредит.

Однак поки розмістити папери із таким терміном погашення Єврокомісії не вдається. Саме тому Україна може отримати кредит із значно ближчим терміном погашення.

За нинішньої ситуації Україна може розраховувати лише на 5-річний кредит. Однак співрозмовник ЄвроПравди висловлює сподівання, що ситуація з грецьким боргом стабілізується і ЄК вдасться залучити кошти для України на 7-річний термін.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Вакцинуйся або плати: як Австрія першою в ЄС впроваджуватиме обов'язкове щеплення

Австрія стане першою країною в Європі, яка запровадить обов’язкову вакцинацію. Як це працюватиме і чи не порушуватиме це права людини?

Канцлер Шольц: все про новий уряд Німеччини та його співпрацю з Україною

Яким буде новий німецький уряд і яких сюрпризів від нього варто чекати? Значною мірою це залежатиме від рівня "автономності", який отримають нові міністри.

Польща спрощує працевлаштування іноземців: що зміниться для громадян України

Польща спрощує правила працевлаштування для іноземців. Які зміни приготувала польська влада та що вони означають для громадян України?